Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 12:12 Bu haber 1866 kez okundu
 
Yıldızkaya, '' KARTALTEPE AVM AYAKTADIR, AYAKTA KALACAKTIR ''
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya sosyal medya platformları üzerinden canlı olarak yayınlanan Gündem Özel Programında Kartaltepe AVM hakkındada konuştu.
POLATLI Haberi
Yıldızkaya, '' KARTALTEPE AVM AYAKTADIR, AYAKTA KALACAKTIR ''

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya sosyal medya platformları üzerinden canlı olarak yayınlanan Gündem Özel Programında Kartaltepe AVM hakkındada konuştu.

Gündem Özel Programında Polatlı’da en çok merak edilen konulardan biri olan Kartaltepe AVM ile ilgili süreci tüm yönleriyle anlatan Başkan Yıldızkaya; “Kartaltepe AVM bu şehrin tarihinde ki en büyük projesidir. Bu proje belediyenin projesidir. Bu projeyi hayata geçiren şahsımdır. Çünkü bu kadar büyük bir projeye başlamak başlı başına bir iştir. Şöyle diyelim burası sadece bir alışveriş merkezi değildir. Burası bir yaşam merkezidir. Aynı zamana da bir istihdam merkezidir. Bakın orada cep sinemaları var. Çocuk oyun alanları var kış günü kafeteryalar ve mağazalar var. Tabii ki proje çok iyi başladı o günlerde inşaat sektörü çok canlıydı. Müteahhit firmada Konutları hem de alışveriş inşaatı çok hızlı devam etti. Tabi ki Müteahhit firma yaptıklarını satarak işi yürüttü bizde elimizde ki hakediş sistemine göre hak ettiği yaptığı oranda firmayı tapuları verdik. Ama ne zaman ki 2018 yılının Ağustos ayında bu ülkede bir ticari kriz başladı en çok hangi sektör etkilendi inşaat sektörü. Müteahhit firmada bundan etkilendi. Tabii o esnada AVM İnşaatı sona yaklaşmıştı bizde 2018’in sanıyorum aralık ayıydı AVM’yi açtık. Açtığımızda yüzde 60 doluluk oranı vardı aslında hedef yüzde 100’dü birçok firmayla da sözleşme imzalandı. Ama o krize göre birçok zincir firmalar o krize göre kendileri tek taraflı sözleşmelerini feshettiler. Bu kadar büyük projeyi halkın konuşması çok doğal spekülasyon olarak konuşmak ise çok yanlış burada ben bu işi ihale eden belediye başkanı olarak açık yüreklilikle cevaplandırıyorum doğru bilgi bu bilgidir. Aksi var diyen bunu ortaya koymakla mükelleftir. Bizim bu AVM’de bir yönetim zafiyeti oluştu mu evet oluştu. Biz işin yönetim kısmını ihaleyi alan firmaya bırakmıştık. Bugün o firma görevi bıraktı profesyonel bir firma ile anlaşıldı. AVM bugün ayakta ve her şeye rağmen ayakta kalacak. Bizim siyasi muasırlarımız kapansın artık bu proje benim projem olmaktan çıktı Polatlı’nın yani halkın projesi oldu. Ve buradaki arsa değerimiz en az 4 kat arttı. şuanda sadece AVM’de ki dükkânlarımızın satışını yapsak bugünki ucuz fiyatlarda bile arsa maliyetinin üzerinde bir gelir elde ediyoruz. Aynı zamanda ticari de bir iştir. Belediyenin karına olan bir iştir. Tabii şu var mı var bazı firmalar var. Yıllardır Polatlı’da ürün satıyorlar marka vermeyelim x ürünü firma alışmış 200 TL’den satmaya. Burada ki 150 TL’ye satıyor. Biz halka seçenek koyduk. AVM’nin özellikle kapanmasını isteyenler bu konuda anti propaganda yapanlar söyleyeyim bu şehre yabancı insanlar. Bu şehrin menfaatini düşünmeyen insanlar. Oranın kapanması kimin menfaatine olur hiç kimsenin menfaatine olmaz. Orası yaşayacak Allah’ın izniyle belediye olarak o alışveriş merkezinin yaşaması için gerekli tedbiri alıyoruz orası yaşayacak.” Cümlelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: Yıldızkaya,, '', KARTALTEPE, AVM, AYAKTADIR,, AYAKTA, KALACAKTIR, '',
Yorumlar
Haber Yazılımı