Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 15:57 Bu haber 1682 kez okundu
 
Yıldızkaya 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.
- Haberi
Yıldızkaya 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. Yıl dönümünü yurdumuzun her köşesinde coşkuyla kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919'da ülkemizin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'dan başlayarak bütün ülkemize ve milletimize yayılan kutlu bir mücadeleyi başlatmıştır. '' diyen Mürsel Yıldızkaya mesajına şu ifadelerle devam etti:

''Samsun’dan vatanın her köşesine verilen ses; Amasya’da gürlemiş, Erzurum’da karara varmış, Sivas’ta bağımsızlığın ne pahasına olursa olsun gerçekleşeceğini ortaya koymuştur.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün milletin kurtuluşu ve vatanın selameti için başlattığı hareket, aziz milletimizin umutlarını canlandırmış ve herkesin kurtuluş düşüncesi etrafında toplanıp kenetlenmesine varan sürece hız ve hayatiyet kazandırmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk, "Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdanî emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız." sözüyle gençliğe olan güvenini, "Bütün ümidim gençliktedir." sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir. Ülkemizin ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız da yine gençliğin gücü ve çabası ile olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Atatürk’ün mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün 100. Yıl dönümünde başta gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.''

Kaynak: Editör: Gözde Aykan
Etiketler: Yıldızkaya, 19, Mayıs, Gençlik, ve, Spor, Bayramını, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı