Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 11:59 Bu haber 4894 kez okundu
 
YILDIZKAYA'DAN SAMİ ÇAY İÇİN ŞOK AÇIKLAMALAR!
Polatlı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri dolayısıyla gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla seçim sürecini değerlendirdi. CHP Belediye Başkan Adayı Sami Çay’ın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın toplantısında kendisine yönelttiği iddalara tek tek cevap veren Başkan Yıldızkaya; Şehitler Diyarı Polatlı’nın 31 Mart günü seçkinci, ayrımcı ve öteleyici zihniyete fırsat vermeyeceğini, sandıklardan rekor bir oyla çıkarak seçimi kazanacağına emin olduğunu söyledi.
POLATLI Haberi
YILDIZKAYA'DAN SAMİ ÇAY İÇİN ŞOK AÇIKLAMALAR!

Polatlı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri dolayısıyla gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla seçim sürecini değerlendirdi. CHP Belediye Başkan Adayı Sami Çay’ın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın toplantısında kendisine yönelttiği iddalara tek tek cevap veren Başkan Yıldızkaya; Şehitler Diyarı Polatlı’nın 31 Mart günü seçkinci, ayrımcı ve öteleyici zihniyete fırsat vermeyeceğini, sandıklardan rekor bir oyla çıkarak seçimi kazanacağına emin olduğunu söyledi.

Açıklamasında geçtiğimiz beş yılda hizmete açtığı tüm projelerin Polatlılı vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle karşılandığını ve yoğun bir ilgi gördüğünü anlatan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “2014 Yılında bu büyük ve güzel şehrin Şehitler Diyarı Polatlımızın Belediye Başkanı olarak göreve başladım. Hamd olsun beş yılı dolu dolu geçirdik. O gün seçim döneminde ne söz vermişsek hepsini hayata geçirdik. Bununla iftihar ediyorum. Çalışma arkadaşlarıma, Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Görev sürem boyunca hep halkın yanında olan, herkesle aynı sofraya diz çöken, garibanın elinden tutan bir yönetim anlayışı ve açık kapı politikası sergileyerek herkese gönlünü açan bir Belediye Başkanı olmaya gayret gösterdim. Tabi ki yaptıklarımızın takdirini Pazar günü halkımız yapacaktır. Bu çerçevede şehrimizdeki hanımefendilere, genç kardeşlerimize, çocuklarımıza, büyüklerimize, engelli kardeşlerimize ve sokak hayvanlarımıza kadar projeler ürettik. Hiç bir projemizi laf olsun diye, desinler diye yapmadık. Bütün projelerimizi bugün halkımız dolu dolu kullanıyor. Bizim dönemimizde köylerimizde bazı hizmetler bize devredildi. Bugün 82 tane köyümüzün tamamında izimiz var. Ne kadar oy aldığımızı sorgulamadan, hiçbir ayrım yapmadan, hakkaniyet ölçüsünde şehrimizin imkanlarını, Polatlı’nın kaynaklarını, hemşehrilerimize ve köylerimize iletmeye gayret gösterdim. Tüm bunların takdirini halkımızın yapacağı kanaatini taşıyorum.” İfadelerine yer verdi.

SÖZ VERDİKLERİMİZDEN DAHA FAZLASINI HAYATA GEÇİRDİK

Polatlı halkının tekrar kendisini tercih edeceğine ve yine Polatlı’nın kazanacağına bütün kalbiyle inandığını söyleyen Başkan Yıldızkaya açıklamasına; “Artık yeni bir dönemle, yeni bir seçimle karşı karşıyayız. 2019 Mahalli İdareler Seçimi’ne giderken dünden daha güçlü olduğumuzu düşünüyorum. Şahsımın adaylığını Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Cumhuriyet Meydanı’nda 13 Eylül tarihinde açıklamıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da Cumhur İttifakı adayı olarak bizleri takdir ettiler. İnşallah biz de bu güvene layık olmak adına hem MHP hem de Ak Parti teşkilatları olarak bütün gücümüzle şehrimizi adım adım dolaştık. Kendimizi ve projelerimizi anlattık. Yeni döneme dair kamuoyuna sunduğumuz önemli projelerimiz var. İçi dolu projelerimiz var. Bunların hepsi yapılabilir projelerdir. Çünkü referansımız var. Dün söz vermiştik hepsini yaptık. Dün bizlere bunlar yapılamaz denilenleri yaptık, hatta fazlasını hayata geçirdik. Dolayısıyla bugün şehrimizi geleceğe hazırlayan daha büyük projelerle ilgileniyoruz. Trafik, Turizm, Üniversite, Enerji, Güvenlik, İstihdam, Sosyal Yaşam gibi önemli başlıklarımız var. Bunların hepsine dair çözüm önerilerimiz var. Hangi projemizi nerede, nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Çünkü beş yıllık bir tecrübeyle tekrar halkımızın karşısındayız.” Şeklinde devam etti.

SAMİ BEY KASABA POLİTİKASI ÜRETMEKTEN HIZLA VAZGEÇMELİDİR

Basın açıklamasının devamında CHP Belediye Başkan Adayı Sami Çay’ın kendisine ve projelerine dair iddialarına değinen Başkan Yıldızkaya; “Biz bütün çalışmalarımız esnasında daha çok kendimizi anlatarak, projelerimizi anlatarak, gerginlikten uzak durarak bir siyasi yol izledik. Nezaketi elden bırakmadık. Hiçbir toplantımızda kırıcı cümleler kurmadık. Ama Sayın Çay’ın kamuoyuna ayrı, basının önünde ayrı, sitelerde ve özel toplantılarda ayrı konuştuğunu da biliyoruz.  Basında broşürlerle temiz siyasetten dem vururken mahalle toplantılarında temeli olmayan iddialarla kirli siyaset yapan kasaba politikası zihniyetini kınıyorum. Kendisi 125 Bin nüfuslu şehrimizde kasaba politikası üretmekten hızla vazgeçmelidir. İnsanlar ya olduğu gibi görünmeli, ya da göründüğü gibi olmalıdır. Allah’a hamd olsun geçen süre zarfında veremeyecek en küçük bir hesabımız yoktur. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada son haftaya girdik; tahrik edilebilirsiniz, dikkatli olun gibi cümleler kuruyor. Ama bugün basına yansıyan beyanatları tahriğin ötesinde yalan, yanlış ve iftiradır. Ben bunu 72 yaşında, daha önce belediye başkanlığı yapmış bir adaya yakıştıramadığımı ifade etmek istiyorum.” Şeklinde konuştu.

KEŞKE BÜYÜKŞEHİR YASASINI BİLEREK ADAY OLSAYDI

Polatlı’yı betonlaştırmakla ilgili kendisine yöneltilen iddiaları cevaplayan Başkan Yıldızkaya açıklamasının devamında; “Bunun dışında bizi toplantılarında şehri betonlaştırmakla, yüksek katlı binalara izin vermekle itham eden ve yeni belediye sistemini bilmeyen Sami Bey’e sormak isterim; Şehitlik kaşındaki o binaların planlarını kim yaptı. Bağlarbaşı Sitesi’nin hemen arkasındaki iki tane yüksek katlı bloğun iznini kim verdi. Nasıl ve ne için verdi. Kendisinin yapılaşmaya açtığı Şehitlik Kaşı bu şehrin tarihi değeri olan Şehitlik Anıtı’nın siluetini bozarken kimler ne kazandı. Kendisi keşke Yeni Büyükşehir yasasını öğrenerek aday olsaydı. Bu çerçevede Polatlı Belediyesi’nin emsal ya da kat yüksekliği gibi bir yetkisinin olmadığını bilebilirdi. Bugün şehrimizin bazı noktalarında yapılan ve yapılmış olan yüksek katlı binaların hiçbirinin sorumlusu Polatlı Belediyesi değildir. Bunu ya bilmiyor, bilerek konuşuyorsa art niyet taşıyor. Sami Bey 20 sene önceye takılmış, kalmış.” Cümlelerine yer verdi.

ZEMİN ETÜDÜ YAPILMADI İFADESİ YALANDIR

Sami Çay’ın Yeni Belediye Binası ile ilgili iddiaları hakkında da açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Belediye hizmet binamızın temelini atarak ihale kapsamı gereğinde inşaatını başlattık. Kendisinin zemin etüdü yapılmadan temeli atıldı ifadesi yalandır. Zemin etüdü yapılmayan hiçbir kamu ihalesi gerçekleştirilemez. Bu yanlış ve yalan bir ifadedir. Bugün ki para ile 3.300.000 tutar ile müteahhit kaçmış diyor. Belediye Başkan Adayı mışlı, mişli konuşmaz. Bu külliyen yalandır. Ülkedeki ekonomik gelişmelerden ve Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın kendisine tanımış olduğu haklardan dolayı müteahhit işin feshi talebinde bulunmuştur. Konu bakanlıkta incelenmektedir. Müteahhit bir lira fazla para almışsa biz bugün görevi iade ederiz. Bu sokak dedikodusu konusunda kendisini ispata davet ediyorum. Polatlı Belediyesi bir kuruşunu heba etmiş değildir ki; 3.300.000 türk lirasını müteahhite kaptırsın. Kendisi ya para saymayı bilmiyor, ya da iddia ettiği tutarın büyüklüğünün farkında değil. Belki de kurmayları kendisini fena yanıltmış, muhbirleri yanlış bilgi veriyor. O da yalan söylüyor.” Dedi.

BU UCUZ SİYASETİ ANLAMIŞ DEĞİLİM

Köylerimizde satışı yapılan tarla ve ev yerleri ile ilgili net rakamları ortaya koyan Başkan Yıldızkaya; “Sami Bey Köylünün satılan arsalarından, tarlalarından 220 Milyon TL para ne oldu diye bir soru sormuş. Muhtemelen içerden bilgi aldıkları şahıs onu yanıltmış ve kandırmış. Polatlı Belediyesi’nin 2014 – 2019 yılları arasında köy halkına tarla ve ev yeri olarak sattığı arsanın toplam bedeli 21.895.706 TL’dir. Bu net ve resmi rakamdır. Kendisini kınıyorum, ayıplıyorum. Bu kadar ucuz ve yalan üzerine siyaset yapmasını da anlamış değilim.” Şeklinde konuştu.

PROJELERİMİZİ ELEŞTİRMEK YERİNE YAPACAKLARINDAN BAHSETSİN

CHP Belediye Başkan Adayı Çay’ın hizmete açılan projelerle ilgili eleştirilerini de tek tek cevaplayan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Kendisi hizmete açtığımız ve halkımız tarafından yoğun bir şekilde kullanılan projelerimizi eleştirmek yerine keşke yapacaklarından bahsetseydi. Gençlik Merkezi inşaatımızın durduğundan bahsediyor. Bu da bir yalandır. İnşaatımız devam ediyor ve Allah nasip ederse bu yaz hizmete açılacaktır. Bu projelerin teminat mektupları ne oldu diye bir soru yöneltmiş. Teminat mektupları Polatlı Belediyesi’ndedir. Aksini iddia edebilecek bir bilgisi varsa bunu kamuoyu ile paylaşsın. Sayın Çay toz toprağın içerisine Aqua Park yapıldığını söylüyor. Bu Aqua Parkımızı yaz ayı boyunca yoğun bir şekilde kullanan ve dolup taşmasına sebep olan kıymetli hemşehrilerimize hakaretten başka bir şey değildir. Bunları söylerken Allah’tan korkmak gerekir. Karapınar Mesire Alanı’nda kimsenin oturamadığı iddiası da ayrı bir garabet konusudur. Yaz aylarında hemşehrilerimizle dolup taşıyor. Galiba yaşlılıktan gözleri bunu da görmüyor. Esentepe Çamlık Düğün Salonu’nu yıktığımızı dile getiriyor. Zamanında kendisi tarafından prefabrik olarak yapıldığı ve miadını doldurduğu için gerekeni yaptık. Çok daha görkemlisini inşallah yine biz yapacağız. Bizim dönemimizde yaptıklarımızın zekatı Sami Bey’in yaptıklarından fazladır.” İfadelerine yer verdi.  

TIRNAK ÜSTÜ KADAR USÜLSÜZ İŞ OLDUĞUNU İDDİA EDEN YETKİLİ MERCİLERE BAŞVURSUN

Polatlı Belediyesi ile ilgili usulsüzlük iddialarına sert bir dille karşılık veren Başkan Yıldızkaya bu hususta bildiği bir şey olanları gerekli mercilere hemen başvurmaya davet ettiği açıklamasının devamında; “Şehit Cüneyt Sertel Tesislerimize hangi emeklinin gittiğini soruyor. Kendisine gidip görmesini öneririm. Orası Şehitlik Mahallemizde bir yaşam alanı oldu. Hem çocuklarımız, hem gençlerimiz hem de büyüklerimiz tesisimizi kullanıyorlar. İsterse öğlen vakti gidip görebilir ve çay içebilir. Üstelik tesisimizde çay da ücretsizdir. Zaten seçimin ardından orada epeyce vakit geçireceğe benziyor. O süreçte tesisimizi daha yakından tanıma imkanı bulur. Adaylık sürecinden önce gittiği her yerde Mürsel Yıldızkaya’nın Polatlı için bir şans olduğunu ifade eden Sayın Çay’ın, kendi iradesi dışında gelişen adaylığının ardından ortaya çıkan bu hırsına anlam veremiyorum. Çünkü bazı mahfiller onu kötü yanıltıyorlar. Sayın Çay Belediye Başkanlığım döneminde hiçbir zaman yolsuzluk yapmadım, verilmeyecek hesabım yok diyor. Bunu söylerken acaba başka bir mesaj mı vermek istiyor.  Bir karalamadan mı bahsediyor. Eğer böyle bir niyeti varsa kendisinden açık seçik ve net cümlelerle izahat bekliyoruz. Polatlı Belediyesi’nde tırnak üstü kadar usülsüz ve yanlış bir iş varsa; bunu bilip susanlar, gerekli mercilere gitmeyenler, bunu sokak dedikodusuna dönüştürenler adi müfterilerdir. Hemşehrilerimiz onları 31 Mart günü Osmanlı tokadıyla cezalandıracaklardır.” Cümlelerine değindi.

BİZ PROJELERİMİZİ DAHA KENDİSİ ADAY OLMADAN KAMUOYU İLE PAYLAŞTIK

CHP Adayı Çay’ın hiçbir projeyi incelemeden açıklamalarda bulunduğunu ve kendisinin yönlendirildiğini ifade eden Başkan Yıldızkaya “Polatlı Belediyesi’ne bağlı yasal bir Muhtarlar Müdürlüğü varken Muhtarlar Masası kuracağından bahsediyor. Çözüm ve İstihdam merkezi kuracağını söyleyerek; 7000’den fazla vatandaşımızın işe girmesine vesile olan ve tarafımızdan kurulan İstihdam Merkezimizi görmezden geliyor.  Engelli vatandaşlarımız için Sevgi Desteği projesinden bahsediyor, binlerce engelli kardeşimize Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimizde beş yıldır yapılan hizmetleri görmüyor. Bunları muhtemelen kendisi yazmadığı için bunun da farkında değil. Biz daha kendisi aday olmadan projelerimizi kamuoyu ile paylaşıyorduk. Biz Tarım Üniversitesi demişiz; ismini değiştirmiş Tarım ve Teknoloji Üniversitesi demiş. Yeşil Kordon demişiz, Yeşil Kuşak demiş. Bunun gibi bir çok örnek mevcut. Ne projeleri ne de basın açıklamalarını kendisi yapamadığı için bir çok şeyi gözünden kaçırması da mümkündür. Üçpınar Düğün Salonu’nun otoparkı bulunmadığını söylüyor. Çok garip bir açıklama, bu kadar cahil olabileceğine ihtimal vermiyorum. Kendisini çok kötü yanıltıyorlar ve yönlendiriyorlar. Sami Bey siyasi jübilesini böyle yalan beyan ve ifadelerle yapmamalıydı.” Dedi.

HALKIN YÖNETTİĞİ POLATLI BİR DAHA LOKALLERDEN İDARE EDİLMEYE FIRSAT VERMEYECEKTİR

Açıklamasının sonunda Polatlı’nın artık eskisi gibi lokallerden idare edilmeyeceğini, vatandaşların buna fırsat vermeyeceğini söyleyen Başkan Yıldızkaya; “Kendisinin Polatlı’ya kattığı tek şey Güldeste Konak’ın olduğu yapıdır. Orası da daha yapılırken inşaat aşamasında göçmüştür. Kendisinin kurşun kalemle projelendirdiği her türlü statik hesap ve görsellikten uzak Gökkuşağı Kompleksi’nin hali de içler acısıdır. Bağ evlerinde yaptığı yanlış uygulamalardan dolayı kendi mallarına konulan ihtiyadi tedbir kararı ne zaman kaldırılmıştır. Sami Bey asra yaklaşan ömründe adaylık dönemleri hariç kenar mahallede birinin sofrasına diz çökmüş veya bir yetimin saçını okşamışmıdır. Yandaşları dışında düğününe, cenazesine gittiği halktan biri varmıdır. Kendi iktidarında sosyal yardımları azami seviyeye indirerek, Yassıhöyük’te senfoni orkestrası ağırlayan zihniyetin halktan biri olduğunu iddia etmesi son derece komiktir. Şehitlerimizin emaneti olan bu şehir bir daha lokallerden idare edilmeye fırsat vermeyecek; seçkinci, ayrımcı, öteleyici zihniyete fırsat tanımayacaktır.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: YILDIZKAYA'DAN, SAMİ, ÇAY, İÇİN, ŞOK, AÇIKLAMALAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı