Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 12:16 Bu haber 1965 kez okundu
 
YILDIZKAYA, '' BİZİM BELEDİYEMİZDE BANKAMATİK MEMURU YOK ''
Polatlı Belediyesi İmar Limited Şirketi çalışanları konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Yıldızkaya; “Bizim belediyemizde öyle bankamatik memuru yok. '' dedi.
- Haberi
YILDIZKAYA, '' BİZİM BELEDİYEMİZDE BANKAMATİK MEMURU YOK ''

Polatlı Belediyesi İmar Limited Şirketi çalışanları konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Yıldızkaya; “Bizim belediyemizde öyle bankamatik memuru yok. Olmaz. Olabilme ihtimali de yok. Mesela İmar limitet şirketi var. Belediyenin yan şirketi. Benim geldiğimde burada çalışan kişi sayısı 12 idi. Tabii şirketin mazisinde ciddi bir denetim var. 2012 yılında Sayıştay denetimine tabii olunca, şirket faaliyetlerine ara vermiş. Sadece otopark çalıştırıyordu. Şuan çalışan kişi sayısı 84 kişidir. Şirkete sürekli işçi alsak Belediye onların maaşını ödeyemez.  Belediye şirketine şu parayı al diyemez. Şirket çalışıyor parasını kazanıyor.”dedi.

FETÖ ŞÜPHESİYLE GÖREVDEN ALINAN HERHANGİ BİR PERSONELİMİZ YOK

15 Temmuz sürecinde Fetö şüphesiyle görevden alınan bir personelin olmadığını belirten Başkan Yıldızkaya konuya ilişkin; “15 Temmuz darbe girişiminden sonra Valilikler bünyesinde OHAL büroları kuruldu. Ve Valilik Kaymakamlık silsilesiyle bize 5- 6 tane personelle ilgili sorun olabileceğine dair bir evrak geldi. Biz ne yaptık, hemen tedbiri açığa aldık.  Hepsinin soruşturmasını yaptık ve raporumuzda da ilgili kişinin FETÖ İle ilgili herhangi bir ilgisinin olmadığına dair kanaatimizi bildirdik.  Hukukta buna karar verdi. Hepsini göreve iade ettik.  Yani benim dönemimde FETÖ’den alınan herhangi bir personelimiz yok. Ama daha sonraki dönemde daha önce çalışmış, şirket elemanı olan bir şahısla ilgili böyle bir durum söz konusu oldu.  Bizlerde ihracını yaptık. Hukukla ile mücadelesi devam ediyor. Hukuk karar verecektir.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: YILDIZKAYA,, '', BİZİM, BELEDİYEMİZDE, BANKAMATİK, MEMURU, YOK, '',
Yorumlar
Haber Yazılımı