Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 22:25 Bu haber 1014 kez okundu
 
Vatandaşlarda Ortak Tepki! ''Tedirginiz''
Geçtiğimiz günlerde ilçemizde yaşanan iki kız çocuğuna taciz olayına tepki göstermek için birçok vatandaş Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Siyasi partilerin ve STK'larında destek verdiği toplantıda birçok anne olaya tepki gösterdi. Anneler adına konuşan Safiye Çelik, '' Çocuklarımızı öğretmenlere bırakamayacaksak yani oralarda rahat gönderemeyeceksek ne yapacağız zaten okullarda evlerden rahat çıkamıyorlar, sokaklarda rahat oynayamıyorlar. Artık en yakın akrabalarımızdan tedirgin hale geldik bunlara caydırıcı kesin hükümlü olan bir ceza istiyoruz. '' dedi
POLATLI Haberi
Vatandaşlarda Ortak Tepki! ''Tedirginiz''

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde yaşanan iki kız çocuğuna taciz olayına tepki göstermek için birçok vatandaş Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Siyasi partilerin ve STK'larında destek verdiği toplantıda birçok anne olaya tepki gösterdi. Anneler adına konuşan Safiye Çelik, '' Çocuklarımızı öğretmenlere bırakamayacaksak yani oralarda rahat gönderemeyeceksek ne yapacağız zaten okullarda evlerden rahat çıkamıyorlar, sokaklarda rahat oynayamıyorlar. Artık en yakın akrabalarımızdan tedirgin hale geldik bunlara caydırıcı kesin hükümlü olan bir ceza istiyoruz. 
Aldın 9 ay hapis bunları istemiyoruz bunlar caydırmıyor. Bugün o anneyi nasıl susturabilirsiniz ya da acaba nasıl ciğerini soğutabilirsiniz mümkün mü? Benim şuan 2 buçuk yaşında bir kızım var öksürdüğünde ben geceyi sabah edemiyorum. Nasıl güveneceğiz de nasıl bırakacağız okula tedirginiz şuanda. '' dedi.
Polatlı Kadın Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Sevim ışık, ''Benim torunlarım var ama bugün burada sosyal medyada yazılanlardan sonra toplanıldı. Tabi ki bu konuda yetkililer caydırıcı cezalar uygulamadığı için ve alınan kesin hükümlerin gazetelerde medyada yayınlanmadığı için maalesef sonuç buraya geldi. Bugüne ait mi bu hayır değil yıllardır yaşanan bir gerçek var biz ülkemizde, tacizi, tecavüzü konuşamadığımız müddetçe kadınlar ve erkekler hep bunu yaşayacaklar. Sadece kız çocuklarına ait değil erkek çocuklarımızda tehlikede maalesef artık sokağa rahat salamıyoruz. Okula da mı göndermeyelim kendimiz mi verelim evlerde eğitimi. '' diyerek tepki gösterdi.
 
Diğer vatandaşlar ise, '' Ben torunlarım için buradayım, okula giden torunlarım var bu çocuklar hepimizin çocuğu  serbest bırakılmamaları lazım sonuçta onlar bir birey yazık günah. Biz o okulda okuyan çocukların psikolojisini düşünemiyorum. Polatlı çocukları adına bugün buradayız Şiddetle kınıyoruz. O caninin ceza alması için bizde buradayız. '' dedi.
 
Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk ise, ''Polatlı'mızda son zamanlarda olan üzücü olaylardan dolayı bizde Yeniden Refah Partisi ilçe teşkilatı olarak gerçekten de çok büyük acı ve üzüntü duymaktayız. İnşallah bir daha böyle bir olayda ülkemizde ve ilçemizde yaşanmaması istiyoruz. Yaşanan bu olayın da içimize sindiremediğimiz için burada toplandık. Yaşatan kişilerin maalesef ceza almaması veya şartlı tahliye ile tahliye edilmesine karşı olduğumuzdan dolayı buradayız. Bizde ceza alması için burada toplanmış bulunuyoruz, protestoya bizde katılıyoruz. '' şeklinde konuştu.
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Meclis Üyesi Selami Ovacık ise, '' Son günlerde ülkemizin çeşitli yerlerinde bu tarz olaylar artmaya başladı. Sadece yasal tedbirler alınacak konu değil asıl sorunun çözümü aileden eğitim ile başlayan, kültürel anlamda, eğitim anlamında çok önemli bir konu. Bu sorunun artık son bulması gerekmektedir. Bu anlamda hükümetimizin üzerine düşen görevi yükümlülüğü, sorumluluğu hem yasal tedbirlerle hem de eğitim kalitesinin arttırılması, aile içi eğitimin arttırılması ile kökten çözülmesine dönük acil tedbirlerinin alınmasında fayda var diye düşünüyorum. '' dedi.
Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: Vatandaşlarda, Ortak, Tepki!, ''Tedirginiz'',
Yorumlar
Haber Yazılımı