Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 14:28 Bu haber 241 kez okundu
 
TÜRK OCAKLARI İLHAN DEREKÖY'ÜN RAMAZAN AYI MESAJI
Türk Ocakları Başkanı İlhan Dereköy Türk ve İslam aleminin, Polatlı Halkının mübarek Ramazanı şeriflerini yayınladığı bir mesajla kutladı.
- Haberi
TÜRK OCAKLARI İLHAN DEREKÖY'ÜN RAMAZAN AYI MESAJI

RAHMET ,MAĞFİRET VE BEREKET AYI RAMAZAN-I ŞERİF MÜBAREK OLSUN 

Cennet kapılarının ardına kadar açıldığı, Allah'ın huzurunda yapılan amellerden kat ve kat sevap kazanılacağı Ramazanı Şerif  mübarek olsun. Sofraların berekete eriştiği, gönüllerin huzur ve mutluluk kapladığı Ramazan, Allah’a derin bir ihlas ve samimiyetle yönelerek gerçekleştirilen çeşitli ibadetler vesilesiyle geçirilecek.

İnsanlığın kararan ufkunu aydınlatan İlahi Kitabımız Kur’an-ı Kerim bu ayda inmeye başlamıştır. İslam’ın beş temel esası olan oruç bu aya tahsis edilmiştir. Bu ayda tutacağımız oruçlarla sabrı ve nefsimize hakim olmayı öğrenip, aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olacağız. Bu ayda verecek olduğumuz zekat, fitre ve sadakalarla, kuracağımız iftar sofralarıyla buruk gönülleri sevindirip, dostlukları kuvvetlendirip, insani değerleri hakim kılmanın azmi ve gayreti içerisinde olacağız.

Cenab-ı Hak Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır: “Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delili olarak kendisinde Kur'an indirilen aydır…”

Ramazan ayı Kur’an ayıdır, oruç ayıdır, teravih ayıdır, mukabele ayıdır, zikir ayıdır, zekat, fitre ve sadaka ayıdır. Ramazan ayı evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş ayıdır. Ramazan ayı cennet kapılarının ardına kadar açıldığı, cehennem kapılarının kapandığı ve şeytanların zincire vurulduğu bir aydır. Ramazan ayı Kadir gecesini içinde saklayan bir aydır. Ramazan ayı ümmetin ayıdır. Ramazan ayı on bir ayın sultanıdır.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) Ramazan ayı ile ilgili olarak: “Bir kimse, inanarak ve sevabını yalnızca Allah'tan bekleyerek, Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.” buyurmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle israftan uzak durulan, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olunan bu mübarek ayda Cenabı Allah Filistin deki ,Doğu Türkistan daki  ,Kerkük’teki, Suriye deki ve dünyanın dört bir tarafında sıkıntı içerisinde yaşayan Müslüman alemine yardımcı olsun inşallah. Dualarımız onlarla. Milletimizin ,Türk ve İslam aleminin ve Polatlılı hemşehrilerimizin mübarek Ramazanı şeriflerini kutluyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRK, OCAKLARI, İLHAN, DEREKÖY'ÜN, RAMAZAN, AYI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı