Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 22:05 Bu haber 640 kez okundu
 
Tatlıkuyu Köyü Çocukları 10 gündür Okula Gitmiyor
- Haberi
Tatlıkuyu Köyü Çocukları 10 gündür Okula Gitmiyor

 
 
Ankara’nın Polatlı ilçesindeki Tatlıkuyu köyü öğrencileri 1 haftadır okullarına devam edemiyor. Veliler öğrencilerinin yeniden Şehit Yaşar Çetinkaya Ortaokulu’na devam etmelerini istiyorlar.Senelerdir merkezde Şehit Yaşar Çetinkaya Ortaokulu’na taşımalı eğitim gören öğrenciler bu sene Karahamzalı köyündeki okula nakil edilmeleri dolayısıyla okullarına devam edemiyorlar. 
 
Tatlıkuyu köyü sakini ve öğrenci velisi olan Sadık İçen taleplerinin çocuklarının eski okullarına devam etmeleri olduğunu söyledi. İçen, ‘’ Bizler burada hepimiz öğrenci velisiyiz. Burada problemimiz bu çocukların buradan taşımaları. Bu çocuklar burada emek harcadılar. Burada okuyorlardı. Bize ters bir istikamet olan Konya yolundaki Karahamzalı Ortaokulu’na nakil yaptılar çocuklarımızı. Burada ayrımcılık yapıyorlar. Burada ki besi çiftliğinde çalışanların çocuklarını bu okula verirken. Bizim çocuklarımızı Konya istikametinde ki okula veriyorlar. Biz Karahamzalı Ortaokulu kötüdür demiyoruz. ‘’dedi.
Ulaşımın oraya zor olduğunu belirten İçen, ‘’ Çocuklarımızın bu okula gidip gelişinde sıkıntı yaşayacağız. Çocuğumuz servisi kaçırdığını düşünürsek Karahamzalı Ortaokuluna gitmesi imkansız. Ama burada ki Şehit Yaşar Çetinkaya Ortaokulu olsa direk Polatlı’ya araç var. Ayrıca veli toplantısı oluyor, başka bir program oluyor. Servislere veliler alınmıyor. Biz veliler nasıl gidip geleceğiz bu okula? Hepimizin özel taksisi yok. Bizim tek isteğimiz var. Çocuklarımızın Şehit Yaşar Çetinkaya Ortaokulu’na devam etmeleri. Bizim sevdiğimiz okuldan alıp başka yere götürmelerini istemiyoruz. Bu okul kalabalık olsa yine bir şey demeyeceğiz. Kapasitesinde yer var. ‘’ şeklinde konuştu.
 
Okullarında tadilat yaptırıp çok emek harcadıklarını belirten Nimet Çevik, ‘’ Çocuklarımızı da görüyorsunuz. Okulumuz 2 sene önce harabe durumdaydı. Biz köylüler olarak okulumuzu baştan yarattık. Okulumuz tam düzene girince niye bizi köy okuluna yolluyorlar. Bizim çocuklarımızda gelişsin. Başka çocuklarla kaynaşsın. Burada ki çocuklarla rekabet yapsınlar istiyoruz.  ‘’ dedi.
Veliler, 15’i Tatlıkuyu köyünde olmak üzere çevre köyler Yenice köyü ve Çanakçı köyüyle birlikte toplanda 30’u aşkın bu şekilde öğrenci olduğunu belirttiler. 
Ayrıca çocuklar, ‘’ Biz okulumuzu istiyoruz Tayyip dede bize sahip çık ‘’  , ‘’ Biz 3 km’nin parasını öderiz ‘’ , ‘’ Biz kendi okulumuzu istiyoruz ‘’ pankartları taşıdılar. Veliler yetkili birimlere daha önceden başvurduklarını ama çözüm bulunmadığını belirttiler.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Tatlıkuyu, Köyü, Çocukları, 10, gündür, Okula, Gitmiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı