Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 22:30 Bu haber 342 kez okundu
 
Savcılıktan köpek saldırısı olayı ile ilgili açıklama
- Haberi
Savcılıktan köpek saldırısı olayı ile ilgili açıklama

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, köpek saldırısında hayatını kaybeden lise öğrencisi Mehmet Özer ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Özer’in otopsi işlemi sonucunda, yırtıcı hayvan yaralanmasına bağlı kanama sonucu öldüğünün tespit edildiği bildirildi.
Geçtiğimiz günlerde Hacılar ilçesinde lise öğrencisi Mehmet Özer’in köpek saldırısı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı. Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada olayın nöbetçi savcılığa bildirilmesi üzerine ilgili talimatların verildiği bildirilerek, "Ardından, Kayseri Adli Tıp Şube Müdürlüğünde görevli iki adli tıp uzmanının da katılımıyla müteveffanın cesedi üzerinde gerçekleştirilen otopsi işlemi neticesinde Mehmet Özer’in yırtıcı hayvan yaralanmasına bağlı büyük arter ve geniş yumuşak doku yaralanması ile bunlardan gelişen kanama sonucu öldüğü tespit edilmiştir. Olay sırasında ölen Özer’in yanında bulunan tanık öğrencinin beyanları ve bu öğrencinin haber vermesi üzerine Özer’i kurtarmak amacıyla olay yerine intikal eden okul görevlileri ile öğrencilerinin ve ayrıca olaya müdahale eden Hacılar İlçe Jandarma Komutanlığı görevlilerinin anlatımından müteveffanın sahipsiz köpek saldırısına maruz kaldığı anlaşılmıştır" ifadelerine yer verildi.
Yazılı açıklamada soruşturmanın her yönüyle yürütüldüğünün de altı çizilerek, olayda kasıt ve ihmali belirlenebilecek tüm şüpheliler hakkında gereğinin yapılacağı bildirildi.
(İHA)
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Savcılıktan köpek saldırısı olayı ile ilgili açıklama
Yorumlar
Haber Yazılımı