Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 12:31 Bu haber 704 kez okundu
 
SAKARYA ZAFERİMİZİN 98.YILI KUTLU OLSUN
Sakarya Zaferinin 98. yılında Polatlı halkı ile bir araya gelen Mürsel Yıldızkaya Sakarya Mydan Muharebesi şehitlerini andı.
- Haberi
SAKARYA ZAFERİMİZİN 98.YILI KUTLU OLSUN

Açıklamasına Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüyle başlayan Yıldızkaya: "Büyük milletimizin büyük destanı Sakarya Zaferimizin 98. yıl dönümü kutlu olsun. Sözlerimizin başında bu büyük zaferin mimarı Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Bağımsızlık benim karakterimdir diyen Mustafa Kemal Atatürk bütün imkansızlığa rağmen çok iyi bir stratejiyle Türk Milletini topyekün arkasına alarak anadolu  bozkırının ortasında dünya durdukça unutulmayacak, Türk'ün iman dolu hançerini düşmanın bağrına saplamıştır. Türk Milleti Sakarya Meydan Muharabesinde Duatepe'de yeniden aya kalkmış titreyip kendine dönmüştür" dedi. 
 

"İnsanların huzur ve refası söz konusu olunca akıtılan kan kutsaldır"

Tarihte bazı olayların bulunduğu coğrafyayı değil tüm dünyayı etklediğini söyleyen Yıldızkaya: "Ev sahipliği yaptığımız bu destan Malazgirt'le başlayan Çanakkale'yle devam eden destanlar zincirinin önemli bir halkasıdır. Tarihin akışı yavaştır buna hız veren tek şey savaştır diyor Atsız, tarihi seri içerisinde öyle olaylar vardır ki sadece gerçekleştiği coğrafyayı değil bütün dünyayı etkiler Sanayi Devrimi Fransız İhtlalı gibi. Türk ve Türkiye tarihinin seyrini değiştiren Sakarya Meydan Muharebesi bugün askeri otoriteler ve tarihçiler tarafından her açıdan örnek gösterilmektedir bunun içindir ki Türk İstiklal Mücadelesi bütün mazlum milletlere örnek olmuş Atatürk'ten ve Türk Milletinin bağımsız karakterinden ilham alan pek çok millet emperyalizme ve sömürgeciliğe karşı başlattıkları mücadele ile bağımsızlıklarını kazanmıştır elbetteki bu zaferler kolay kazanılmamıştır savaşların malzemesi ateş, barut ve kan olsa da devletin varlığı, milletin birliği ve  istiklali, insanların huzur ve refası söz konusu olunca akıtılan kan kutsaldır." dedi. 

 

Kaynak: Editör: Gözde Aykan
Etiketler: SAKARYA, ZAFERİMİZİN, 98.YILI, KUTLU, OLSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı