Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:22 Bu haber 3786 kez okundu
 
PTO OSB'ye 27 Milyon TL'lik Dev Yatırım
Ankara'nın Polatlı ilçesinde bulunan Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi'ne 27 Milyon TL'yi bulacak dev yatırım Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı. 100 hektarlık alanda yol, atıksu, yağmur suyu ve içme suyu projelerinin gerçekleşeğini belirten Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi SAKARYA bu sadece projenin ilk etabı olduğunu belirtti.
EKONOMİ Haberi
PTO OSB'ye 27 Milyon TL'lik Dev Yatırım

Ankara'nın Polatlı ilçesinde bulunan Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi'ne 27 Milyon TL'yi bulacak dev yatırım Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı. 100 hektarlık alanda yol, atıksu, yağmur suyu ve içme suyu projelerinin gerçekleşeğini belirten Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi SAKARYA bu sadece projenin ilk etabı olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi SAKARYA, '' Geçtiğimiz dönemlerde Organize Sanayi Bölgemizin yol, atıksu, yağmur suyu, içme suyu altyapı işlerini kapsayan çalışmalarla alakalı Bakanlığımız kredilendirme talebimizi 27.06.2019 tarihi itibariyle onayladı. Şuanda alt yapı inşaat yapımı ihale sürecini başlatacağız. İnşallah en kısa sürede ihaleyi gerçekleştirip, bu önemli yatırımı bölgemize kazandıracağız. '' dedi.

Sakarya, yaklaşık 27 milyon lirayı bulacak olan bu yatırım ile daha fazla yatırımcıyla OSB’nin buluşacağını bu sayede istihdamın da artacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: PTO, OSB'ye, 27, Milyon, TL'lik, Dev, Yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı