Haber Detayı
18 Ağustos 2020 - Salı 14:34 Bu haber 7618 kez okundu
 
Polatlı'da covid hastaları dışarı çıktı! Emniyet yakalayıp 3150 TL ceza kesti!
Ankara'nın Polatlı ilçesinde kolluk güçleri tarafından kamu kurum ve kuruluş girişlerinde, pazar yerlerinde, kalabalık cadde ve sokaklarda HES (Hayat Eve Sığar) kontrolü yapıldı.
POLATLI Haberi
Polatlı'da covid hastaları dışarı çıktı! Emniyet yakalayıp 3150 TL ceza kesti!

Ankara'nın Polatlı ilçesinde kolluk güçleri tarafından kamu kurum ve kuruluş girişlerinde, pazar yerlerinde, kalabalık cadde ve sokaklarda HES (Hayat Eve Sığar) kontrolü yapıldı.

Yapılan HES kontrolleri sonucunda Hükümet Konağına giriş yapmak isteyen 2 kişinin covid19 pozitif olup izolasyon kurallarını ihlal ettikleri saptandı. Vatandaşlardan izolasyon kurallarına uymaları istenmiş ve vatandaşlar ikamet yerlerine izolasyon ekiplerince götürüldü.Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 1593/282 maddesi gereği karantina süresine uymamaktan vatandaşlara kişi başı 3150 TL para cezası uygulandı.

Yetkililer, '' Kontroller artarak devam edecektir, vatandaşlarımızdan ricamız izolasyon kurallarına uymaları, sosyal mesafeye dikkat etmeleri, maske ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri ve hem kendilerini hem diğer vatandaşları tehlikeye atmamalarıdır. '' şeklinde uyarılarda bulundu.

Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: Polatlı'da, covid, hastaları, dışarı, çıktı!, Emniyet, yakalayıp, 3150, TL, ceza, kesti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı