Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 14:36 Bu haber 325 kez okundu
 
POLATLI ZABITASI DENETİMLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan Ayı dolayısıyla şehirde bulunan market, fırın, ve diğer işyerlerinde fahiş fiyat, hileli ürün satışı ve haksız kazancın önüne geçebilmek amacıyla denetimlerine aralıksız devam ediyor.
- Haberi
POLATLI ZABITASI DENETİMLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Fırınlarda ve market reyonlarında bulunan ürünlerin satış fiyat tarifesi ve yazar kasa fiyatlarını karşılaştırmalı olarak denetleyen Polatlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri; kasap, manav, içecek, fırın ve kuru gıda satışı yapılan müesseselerde de gramaj kontrolü gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde temizlik ve hijyenin yanı sıra pide gramajları ve çalışanların sağlık belgeleri incelenirken; Polatlılı vatandaşların sağlıklı alışveriş yapması amacıyla kurallara uymayan işletmelere para cezası uygulanıyor.

HALK SAĞLIĞI İÇİN KONTROLLER SÜRECEK

Son dönemde özellikle reyonlarda görülen ve vatandaşların tepkisini çeken fiyat dalgalanmalarına karşı denetimlerine devam eden Polatlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri tezgâhlarda fiyat etiketi olmayan esnafa uyarılarda bulundu. Polatlı’da vatandaşların tüketici hakları konusunda bilinçli ve duyarlı olduğunu belirten Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürü Sabri Ünal konuya ilişkin açıklamasında; “Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla; vatandaşlarımızın sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için denetimlerimizi arttırdık. Sık sık yaptığımız kontroller ile kurallara uymayan esnaflarımızı uyarıyoruz. Bu doğrultuda hafta içerisinde fırın ve marketlerde birçok denetimde bulunduk. Kurallara uymayan işletmelere idari para cezası uyguluyoruz. Denetimlerimiz artarak devam edecektir. Vatandaşlarımızın alışveriş esnasında karşılaştıkları olumsuz durumları ALO 153 ihbar hattı ve 623 13 32 nolu telefon üzerinden bizlere bildirmelerini bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: POLATLI, ZABITASI, DENETİMLERİNE, ARALIKSIZ, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı