Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 15:45 Bu haber 207 kez okundu
 
POLATLI TİCARET ODASI'NDAN 13 ADAYA MEYBEM SINAVI
Odamız MEYBEM İşbirliği ile Köprülü Vinç Operatörü, NC/CNC Tezgah İşçisi ve Çelik kaynakçı sınavlarını tamamladı.
POLATLI Haberi
POLATLI TİCARET ODASI'NDAN  13 ADAYA MEYBEM SINAVI

Polatlı'da faaliyet gösteren üyemiz POLORKON METAL YAPILAR ENDÜSTRİ VE TİC.LTD.ŞTİ düzenlenen sınav, MEYBEM gözetmeni eşliğinde yapıldı. Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için başvuruda bulunan 13 adayın hazır bulunduğu sınav iki aşamada gerçekleştirildi. Adaylar önce teorik ardından ise işçilerin kullandıkları üretim makinelerinin başında uygulamalı sınava tabi tutuldular. Sonuçları daha sonra açıklanacak sınavda başarılı olan adaylara, mesleki yeterlilik belgesi verilecek.
 
2 YILDA 400 MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SAHİBİNİ BULDU
5544 Sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale geldi. Kurumumuz bu bağlamda sınav gerçekleştiren MEYBEM A.Ş ile birlikte ortak sınavlar düzenleyerek 2017 yılından bu yana 400 e yakın kişiyi mesleki yeterlilik belgesi sahibi yaptı.
 
BAŞARISIZ OLANLAR SINAVA 3 KEZ GİREBİLECEK
Yakın zamanda POLORKON METAL YAPILAR ENDÜSTRİ VE TİC.LTD.ŞTİ ‘n de 09.08.2019 tarihinde gerçekleştirilen sınavda 13 kişi sınava girerek Köprülü Vinç Operatörü, NC/CNC Tezgah İşçisi ve Çelik Kaynakçısı alanlarında belge almak için sınava tabi oldular. Sınav 1 gün içerisinde teorik ve uygulamalı olarak 2 aşamada gerçekleşti. Teorik ve uygulamalı sınavlar kamera eşliğinde, Ankara’dan gelen hocalar ile birlikte firmanın sağlamış olduğu uygun sınav koşullarında sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Adayların başarısız olması durumunda ise sınava 3 kez girme hakkı bulunmaktadır. Ayrıca ödenen sınav ücretleri devlet teşviki kapsamında olup adayların başarılı olması durumunda geri iadeleri sağlanmaktadır.
 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: POLATLI, TİCARET, ODASI'NDAN, , 13, ADAYA, MEYBEM, SINAVI,
Yorumlar
Haber Yazılımı