Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 16:24 Bu haber 523 kez okundu
 
POLATLI’NIN SUYU ACİL BİRLEŞME NOKTAMIZDIR, AYRIŞMA DEĞİL!..
POLATLI Haberi
POLATLI’NIN SUYU ACİL BİRLEŞME NOKTAMIZDIR, AYRIŞMA DEĞİL!..

Özel: Polatlı’nın suyu acildir, birleşme noktamızdır, ayrışma değil..
Herkes ortak aklın, sorumluluğun ve vicdanın gereğini yerine getirirse Polatlı için hiçbir sorun kalmaz.
 
Konu ASKİ'nin parası var yok, bütçe yeter yetmez, kredi çıkar çıkmaz noktasına getirilip sürünceme bırakılmayacak kadar zaruridir.
 
Sık sık arıza veren, akmayan, aktığında da bir yudum olsun içilmeyen suyumuz artık Türkiye’nin gündemine de girdi.  Ulusal kanallarda ve basın da hoş olmayan sözler edilir oldu.
 
POLATLI ANLAMSIZ ÇEKİŞMELERLE ÜLKEDE GÜNDEM OLDU
 Polatlı var olan değerleri ile değil, anlamsız kısır çekişmeleri ile yok olan suyu ile ülke de gündem oldu..
 
Son beş yıldır Ankara ve Polatlı belediye meclislerin de verdiğimiz çeşitli önergelerle gündeme aldığımız, Polatlı suyunun Ankara Büyükşehir su şebekesinden karşılanması  konusunda, Polatlı halkını ve tüm siyasi parti temsilcilerini, sivil toplum kuruluşlarımızı her türlü siyasi ya da fikri tartışmanın dışında kalmaya ve ortak davranmaya, birlikte hareket etmeye çağırıyorum..
 
Su hayattır, bir siyasi çıkar konusu değildir.
Su hayattır, ne olursa olsun muhalefet edeyim mantığı hiç değildir
 
Söylediklerimizden hiç kimseyi şu ya da bu şekilde hedefe almak, tenkit etmek, eleştirmek ya da onları incitmek, refüze etmek anlamı çıkartılmamalıdır..
Ancak bu herkesi ortak bir noktada hayati bir konuda birlikte tavır alma birlikte çalışma ve üretme çağrısıdır.
 
BU BİR BİRLİK ÇAĞRISIDIR.
Birlikte çalışma birlikte üretme ve birlikte paylaşım çağrısıdır.
Biliyoruz ki Polatlı'da iktidarsak,Büyükşehir de muhalefetiz.. Büyükşehir de iktidarsak, ilçelerde muhalefetiz.. Unutmamamız gereken iktidar da muhalefet aynı suyu içer, aynı caddeleri, sokakları, parkları kullanır, aynı şehirde kent olmanın, kent insan olmanın farklılıklarını yaşar.
 
 Bu hepimiz birbirimize muhtaç olmadan öte mahkumuz, birlikte yaşamanın, ortak değer yargılarının çevresinde buluşmaya mecburuz demektir.
 
KUTUPLAŞMA SADECE İÇ CEPHEMİZİ BÖLER.
ÖZEL: Bu nedenle siyasi söylemlerle kutuplaşmadan uzak duralım. Kutuplaşma sadece iç cephemizi böler. Bu zafiyeti Millete yönelik yabancı servisler kullanır.
 
Parti disiplini adıyla alınan kararlar tamam, ancak ilgili yerlere Polatlı'nın sık sık kerbela'ya dönen içme ve kullanma  suyunda  konunun çok acili oluşu noktasında yeterince anlatıp, ikna edilmiş midir.. Bunların cevabı kendi içinde bulunup mutlaka çözüm oluşturmalıdır.
 
Diğer yandan yalnız içme kullanma suyun da değil, Sakarya ve Porsuk nehirlerin de her yıl ortaya çıkan ve binlerce dönüm araziyi kuraklıkla baş başa bırakan sulama sıkıntısında ve Ankara çayının yeterince arıtılması konusun da çözüm üretimi her ne şekilde olursa olsun tüm siyasi çevrelerle  ortak bir konsensüse gidip sorunun ne çözülmesi konusunda adımlar atılması elzem gözükmektedir.
SAYIN ÖZHASEKİ DE SAYIN YAVAŞ DA POLATLIYA SÖZ VERDİ
ÖZEL; Şurasını iyi biliyoruz  31 Mart m 2019 mahalli seçimlerden önce Sayın Mansur Yavaş ve Sayın Mehmet Özhaseki de Polatlı'ya gelmiş ve halka hitaben Ankara Şehir şebeke suyunun Polatlı'ya seçim ertesi hemen getireceğini söylemiş midir? söylemiştir.  Vaat etmiş midir?. Etmiştir. O halde şimdi neyi tartışıyoruz neyin kavgasını yapıyoruz. Polatlı'ya hizmet gelecekse bu özellikle su olacaksa durmasın gelsin buna da kimse şu ya da bu şekilde engel olmasın.
 
Polatlı’ yı temsil edenler Ankara'da olumlu, olumsuz oy vermiş vermemiş, meclis toplantılarına girmiş girmemiş onları yaptıklarıyla bırakalım ancak Polatlı'ya bir an önce hizmetin gelmesini sağlayalım..
POLATLI HALKI KENDİSİNE HİZMET EDENİ UNUTMAYACAKTIR, ETMEYENİ DE.
Bunun dışında yapılacak her şey şu anda Polatlı ya kötülüktür Polatlı halkına kötülüktür..
 
Mantıksız ve anlamsız bir kısır döngünün içine de düştük..Polatlı'da Polatlı için kavga etmekten Polatlı'ya hizmet etmeye Fırsat bulamıyoruz...
 
 Kendimize kötülük ediyoruz çocuklarımızda kötülük ediyoruz Polatlı'ya kötülük ediyoruz

Polatlı halkı kendisine hizmet edeni unutmayacaktır, etmeyeni de..” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: POLATLI’NIN, SUYU, ACİL, BİRLEŞME, NOKTAMIZDIR,, AYRIŞMA, DEĞİL!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı