Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 14:27 Bu haber 32 kez okundu
 
POLATLI BELEDİYESİ BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YENİMAHALLE CEPHE İYİLEŞTİRME TOPLANTISINA İLİŞKİN KAMUOYUNA YANSIYAN KONULAR HUSUSUNDA BASIN AÇIKLAMASI
Polatlı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde Yenimahalle’de E-90 Karayolu kenarında yapılması planlanan Dörtyol Cephe İyileştirme ve Işıklandırma projesi dolayısıyla düzenlenen toplantıda Mahalle Muhtarı Esra Bilgiç tarafından yerel basın ve sosyal medyaya taşınan konulara ilişkin yazılı basın açıklaması yapıldı. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı basın açıklamasında konuya ilişkin şu ifadelere yer verildi.
POLATLI Haberi
POLATLI BELEDİYESİ BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YENİMAHALLE CEPHE İYİLEŞTİRME TOPLANTISINA İLİŞKİN KAMUOYUNA YANSIYAN KONULAR HUSUSUNDA BASIN AÇIKLAMASI

18 Haziran Perşembe Günü saat 13.00’da E-90 Karayolu Dörtyol Mevkii’ndeki bina ve işyerlerinin sahipleriyle Cephe İyileştirme ve Aydınlatma Projeleri ile ilgili İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz koordinasyonunda Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’nın katılımı ve sunumuyla gerçekleştirilmiştir.

Toplantının amacı yıllardır hemen herkesin dile getirdiği şehrin girişindeki kötü görüntüyü gidermek ve bina sahiplerini bilgilendirerek onaylarını almaktı.

Belediye Başkanımız projeyi ve düşüncelerini ana hatlarıyla anlatmış, görselleri paylaşmış, katılan hemşehrilerimizin memnuniyet ve onayları ile yapım için projeye start verilmiştir.

Toplantı çıkışında Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç Hanım eşiyle birlikte gelmiş, eşine video kaydı yaptırarak toplantıya neden çağırılmadığı ile ilgili serzenişte bulunmuştur.

Belediye Başkanımız ilgili müdüre muhtar hanım neden çağırılmadı diye sorduğunda; sadece bina sahiplerini çağırdıklarını, muhtarı sehven unuttuklarını ifade ederek kendisinden özür dilemiştir.

Belediye Başkanımız Muhtar Hanıma bugüne kadar birlikte pek çok toplantı yaptıklarını, hatta birlikte planladıklarını, bu toplantıya da kendisinin davet edilmesi gerektiğini, arkadaşlarımızın düşünemediklerini ve bir art niyetin aranamayacağını ifade etmiştir.

Buna rağmen Muhtar Hanım konuyu şova dönüştürmüş, gazete manşetlerine ve sosyal medyaya taşıyarak kişiselleştirmiştir.

Toplantıya davet edilmeyişi koordinasyon yapan birimimizin eksikliği ve hatası olmasına rağmen; mahallenin tüm sorunları bir yumak halinde kamuoyuna sunularak Belediyemiz suçlanmış, bir bardak suda fırtına koparılmıştır.

Şehrimizin bütün mahallelerinde olduğu gibi Yenimahalle’de de Belediyemiz sorumluluklarını eksiksiz yerine getirme gayretindedir.

Belediyemizin amacı şehrin girişine değer katmak, hem binalar hem de orta refüjdeki çalışmalarla Polatlımıza yakışanı yapmaktır.

Polatlı Belediyesi’ne göre şehrin giriş ve çıkışını güzelleştirmek Muhtar Hanımın egolarından daha önemlidir. Buna rağmen muhtar hanım talep etseydi aynı toplantı bir kez daha yapılırdı. Bunu saygısızlık olarak tanımlaması iyi niyet taşımadığının göstergesidir.

Bir muhtarın gazeteler ve sosyal medya aracılığı ile yerel yönetimle polemiğe girmek istemesi düşündürücüdür. Bu durumun iyi niyetle bağdaşmadığı açıkça ortadadır.

Bahsetmiş olduğu Yenimahalle’nin imar sorunu konusunda Belediyemiz ve Başkanımızın gayretlerinin en yakın şahidi kendisidir.

Bu konuda Polatlı Belediyesi görevini defalarca yapmış, planları hazırlamış, çalışmaları kendisinin de olduğu toplantılarda hemşehrilerimizle paylaşmıştır. Toplantılar hemşehrilerimizin memnuniyet ve alkışları ile sona ermiştir.

Emsale ilişkin imar planlarını, yani 5000’lik planları hazırlamak İlçe Belediyesi’nin değil, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin görevi olmasına rağmen; Polatlı Belediyesi mahallelinin isteği doğrultusunda tavsiye planları hazırlamış ve Büyükşehir Belediyesi’ne göndermiştir.

Hal böyle iken Büyükşehir Belediyesi’nce kabul edilmeyen emsal taleplerini Polatlı Belediyesi’nin suçuymuş gibi göstermek, asıl sorumlulara bir cümle dahi kurmamak kesinlikle iyi niyetle bağdaşmaz.

Muhtar Hanım ‘Meclis toplantılarında Yenimahalle İmar Revizyonu için siyaseten red oyu verildi.’ ifadesini açıklığa kavuşturmak zorundadır. Kimlerin red oyu verdiğini isim isim açıklamak durumundadır. Aksi halde pek çok insan zan altında kalacaktır.

Başka mahallelerdeki emsalleri örnek gösteren hanımefendi buraların önceki dönemlerde ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını bilmesine rağmen, kurumumuzu suçlayıcı ifadeleri kabul edilemez.

Polatlı Belediyesi; Yeni Belediye Hizmet Binası’nın inşaatını eski terminalin yerinde başlatarak, Yenimahalle’ye ve bölgeye verdiği önemi zaten ortaya koymuştur.

Önemli bir sorunun çözümüne ilk defa bu kadar yaklaşmışken basit bir olayı köpürterek, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu zanneden bazı siyasi unsurlara ve sosyal medya trollerine Belediyemize saldırı için çanak tutmak muhtar hanımın görevi olmasa gerek.

Polatlı Belediyesi şehrimizin giriş çıkışını güzelleştirme çalışmalarını hızla devam ettirecek, kış aylarına doğru Yenimahalle’deki farkı tüm hemşehrilerimiz görecektir.

Polatlı Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: POLATLI, BELEDİYESİ, BASIN, YAYIN, VE, HALKLA, İLİŞKİLER, MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN, YENİMAHALLE, CEPHE, İYİLEŞTİRME, TOPLANTISINA, İLİŞKİN, KAMUOYUNA, YANSIYAN, KONULAR, HUSUSUNDA, BASIN, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı