Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 17:33 Bu haber 761 kez okundu
 
POLATLI BELEDİYE BAŞKANI MÜRSEL YILDIZKAYA’NIN 12 MAYIS HEMŞİRELERGÜNÜ KUTLAMA MESAJI
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutladı. Başkan Yıldızkaya kutlama mesajında şu cümlelere yer verdi;
POLATLI Haberi
POLATLI BELEDİYE BAŞKANI MÜRSEL YILDIZKAYA’NIN 12 MAYIS HEMŞİRELERGÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 

İyileştiren, yüz güldüren, sıhhatli bir yaşam için fedakarlıkla çalışan kıymetli hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de hemşirelerimiz, sağlık kuruluşlarında ve kendilerine ihtiyaç duyulan her yerde, hastaların sağlıklarına kavuşması adına, sağlık ordusunun bir neferi olarak, sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi olmaya devam etmektedirler.

 

Hemşirelik mesleği özünde, bilginin yanı sıra insan sevgisi ve şefkat duygusu da barındırmaktadır. İnsan hayatıyla yakından ilgili olan hemşirelik mesleği, hasta bireylere uygulanan tedavi yöntemlerinde aksaklık yaşanmaması adına, ameliyathanelerde, polikliniklerde, acil servislerde, yoğun bakımlarda, ambulanslarda, kısacası insanı yaşatma çabasının olduğu her yerde icra edilen kutsal bir meslektir.

 

Hayatımız ve sağlığımız için uzun ve yorucu bir mesai harcayan hemşirelerimiz; Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu günlerde de her zaman olduğu gibi doktorlarımız ve diğer tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte, ailelerinden uzakta, insanı hayatta tutma çabalarını sürdürmektedirler. Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, sağlık camiamızın kanatsız melekleri olan değerli hemşirelerimize emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: POLATLI, BELEDİYE, BAŞKANI, MÜRSEL, YILDIZKAYA’NIN, 12, MAYIS, HEMŞİRELERGÜNÜ, KUTLAMA, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı