Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 18:24 Bu haber 352 kez okundu
 
POLATLI BELEDİYE BAŞKANI MÜRSEL YILDIZKAYA'NIN 10-16MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJ
Polatı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Engelliler Haftası ile ilgili mesaj yayınladı. Yıldızkaya mesajında şu cümlelere yer verdi;
POLATLI Haberi
POLATLI BELEDİYE BAŞKANI MÜRSEL YILDIZKAYA'NIN 10-16MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJ

Engelli kardeşlerimizle birlikte tüm dünyada farkındalığın önemini kavramamızı sağlayan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kocaman bir aile olarak engelli kardeşlerimizle el ele birçok faaliyete imza atmış olmaktan ve sosyal hayatlarına elimizden geldiğince sağladığımız katkılardan dolayı sevinç duyuyoruz. Şehrimizde engellilerimiz için fedakarca çalışan Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimizle ortaklaşa yürüttüğümüz farkındalık projelerimizle; tüm imkanlarımızı zorlayarak engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Bizler engellilerimiz için yaptıklarımızı kutsal bir görev olarak kabul ediyoruz. Bugün artık engelli kardeşlerimiz sporda, sanatta, eğitimde, siyasette ve pek çok alanda önemli başarılara imza atıyorlar. Onların inancı azmi ve gayreti toplumda hepimize örnek oluyor. Engelli olmak hayatı dolu dolu yaşamaya engel değil parolasıyla engellilerimiz için yaptığımız ve yapacağımız her şey kardeşlerimizin hakkıdır. Engelli kardeşlerimizle beraberce yaptığımız tatiller, kutladığımız özel günler, spor aktiviteleri ve sosyal faaliyetler yalnızca engelli kardeşlerimizi değil bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor, en güzel duygularımıza tercüman oluyor. Onları Engelsiz Hayat Merkezimizde üretirken, öğrenirken ve eğlenirken görmek sevgiyle bütün engellerin aşılabileceğine dair inancımızı arttırıyor.

Ülkece içinde bulunduğumuz bu zorlu sürecin ardından engelli kardeşlerimizle birlikte kocaman bir aile olarak tekrar bir çok faaliyetimizde buluşacağız. Sağlıklı ve mutlu günler bizleri bekliyor. Bu vesile ile fedakârlık abidesi, hayatını evlatlarına adamış tüm engelli annelerinin ellerinden öpüyor; tüm engelli kardeşlerimize huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: POLATLI, BELEDİYE, BAŞKANI, MÜRSEL, YILDIZKAYA'NIN, 10-16MAYIS, ENGELLİLER, HAFTASI, MESAJ,
Yorumlar
Haber Yazılımı