Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:10 Bu haber 1145 kez okundu
 
Öztürk: ''ARTIK MİLLET İTTİFAKI DEĞİL VİCDAN İTTİFAKI''
İYİ Parti Ankara İl Başkanı Öztürk 31 Mart seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
- Haberi
Öztürk: ''ARTIK MİLLET İTTİFAKI DEĞİL VİCDAN İTTİFAKI''

Polatlı İlçe Başkanlığında basın açıklaması düzenleyen İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk seçime özel değerlendirmelerde bulundu. 31 mart seçimi sonra mazbatasını alıp görevine başlamasının üzerinden az bir zaman geçtikten sonra iptal edilen İstanbul seçimleri  için:''Bizler İmamoğlu’nun net bir şekilde seçildiğine hepimiz şahitlik ettik bütün Türkiye gördü ama ne yazık ki tekrar seçim yenilenmesi oldu ve ne yazık ki 6 Mayıs 2019 Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçti.’’ Diyen Öztük Açıklamalarına şöyle devam etti: ‘’İnsanlar artık normalleşmeli insanlar normla hayatlarına dönmeli ticaret kilitlendi ilçemizde Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere bir çok firma ne yazık ki iflas erteleme veya konkorta ilan etmeye başladı kepenkler kapatılmaya başladı. Gerçekten çok zor durumda insanlar ama kimse bunu konuşmuyor.'’

KEFEN PARAMIZI BİLE HARCAMAK ZORUNDA KALDIK!

Seçim sonrası ekonomik krizin eşiğinde olduğumuzu söyleyen Öztürk:

‘’Kenarda kefen paran dursun ne olur ne olmaz diye ülkenin kefen parası dediğimiz harp halinde kullanılması zaruriyet olan merkez bankasının son parasına da döviz artışını engellemek için kurdaki artışı engellemek için o bile TL’ye çevrilmiş durumda. Bunu üzülerek ifade ediyoruz hakikaten şu anda kefen paramızı bile harcamak durumunda kaldık. Ülke bu haldeyken Ülkenin bütün kaynakları hoyratça insanlara peşkeş çekilirken biz hala seçim gündeminden çıkamadık bir türlü inşallah Millet İttifakı olarak ezici bir farkla 23 Haziran akşamı tekrar Sayın İmamoğlu’nu İstanbul Büyükşehir Belediyesi koltuğuna oturtacağız. Hak yerini bulacak demiştik yine bulacağından hiçbir şüphem yok. Çünkü millet ittifakı yola çıktığında hepimiz şunun farkındaydık; Millet İttifakı vatandaşın gönlüne girmişti vatandaşın gözündeki yaş olmuştu, milletin duvarındaki taş olmuştu ve millet bizi bağrına basmıştı. Şimdi 23 Haziran’da Millet İttifakının yerini vicdan ittifakı aldı çünkü aziz mübarek gündeyiz bir çoğumuz oruç tutuyoruz hakikaten Müslümanlar için önemli bir ay ben Ak Parti’li MHP’li  bütün seçmenlere buradan sizin aranızda sesleniyorum vicdanları gerçekten rahat mı? yani bu İstanbul seçimindeki iptaller vicdanları  rahatlattı mı?  İnanın bunu baş başa vicdanlarıyla kaldıklarında  hepsinin vereceği cevap nettir, vicdani rahatsızlar çünkü burada kul hakkı yendi inşallah cenab-ı Allah bu yenen kul hakkını tekrar hak yerini bularak kısmet olursa , her şey çok çok daha güzel olacak. ‘’ dedi.

Bir Siyasi Doğum Gerçekleşmek Üzere

‘’Adalet ve Kalkınma Partisi bundan 17 yıl önce kendilerinin Refah partisinden ayrılarak kurmuş oldukları parti gibi kendi içlerinden de bir siyasi doğum gerçekleşmek üzere kuvvet ve muhtemel İstanbul seçimleri yenilenmeseydi şu ana kadar ilan edilmiş olurdu ama büyük bir ihtimalle seçim arifesine  veya seçimin hemen akabinde  bu partiler kurulmuş olacaktır.  Bu kuruluş bir karşılık bulacağı kanaatinde değilim çünkü birlikte uzun yıllar yol yürümüş bir ekibin farklı bir metot geliştirip farklı bir şeyler ortaya çıkması mümkün görünmüyor. Yani denenmişi denemenin bir manası yok geriye bir tek ayakta duruş sergileyen ve bu seçimlerin Bursa hariç bütün büyük şehirlerin el değiştirilmesindeki ana baş rol oyuncusu olan İYİ Parti, İyi Partinin teşkilatları ve Sayın Genel Başkanımız en güçlü sahadaki parti olacaktır. Bunu inanarak söylüyorum, bu partinin il başkanı olarak söylemiyorum Buna hepiniz de çok kısa bir sürede tanıklık edeceksiniz çünkü insanlar arayış içerisinde ve bu konuyla ilgili tutunacakları güvenecekleri bir dal arıyorlar arkadaşlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Sayın İmamoğlu 19. Gün görevinden alındı 19 gün içerisinde  yapmış olduğu tespitlerde sadece 822 trilyon vakıflara devredilmiş  yazıktır günahtır bunların içerisinde 16,5 trilyonu Okçular vakfına devredilmiştir, dün Genel Başkanımız ifade etti Malazgirt Meydan Muharebesinde bile bu kadar ok atılmamış diye ironi yaptı evet yani vakıf adı altında bir belediyenin parasını tüyü bitmemiş yetimin parasını  bir yerlere peşkeş çekmek kul hakkı da değil de nedir o yüzden kimse kendini kandırmasın bizim vergilerimizle orada altı bine yakın araç kiralanıp Partililerin altına şoförlü olarak tahsis edilmesi, Anadolu’yu bu araçlarla gezmeleri, bunlarla propaganda yapmaları, masraflarını Büyükşehir belediyelerine ödetmeleri bunların adı kul hakkı değildir de nedir?Bbunların meşru bir tarafı var mıdır? ben bütün vicdanlara sizin aracılığınızla seslenmek istiyorum; dediğim gibi sözü çok uzatmanın bir manası yok inşallah hak yerini  bulacak diyoruz.’’  Diyerek açıklamalarına son verdi. Açıklamalarının ardından esnafı selamlayarak Polatlı’dan ayrıldı.

Haber: Gözde AYKAN

 

 

Kaynak: Editör: Gözde Aykan
Etiketler: Öztürk:, ''ARTIK, MİLLET, İTTİFAKI, DEĞİL, VİCDAN, İTTİFAKI'',
Yorumlar
Haber Yazılımı