Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 11:15 Bu haber 1561 kez okundu
 
Özhaseki, '' Birçok Yetkimi Mürsel Yıldızkaya'ya devredeceğim ''
Ankara'nın Polatlı İlçesinde Cumhur İttifakı Büyük Polatlı Mitingi gerçekleştirdi. Mitinge MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karaya, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Polatlı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya, Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, Polatlı Belediye Meclis Üyesi Adayları ve vatandaşlar katıldı.
POLATLI Haberi
Özhaseki, '' Birçok Yetkimi Mürsel Yıldızkaya'ya devredeceğim ''

Ankara'nın Polatlı İlçesinde Cumhur İttifakı Büyük Polatlı Mitingi gerçekleştirdi. Mitinge MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karaya,  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Polatlı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya, Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, Polatlı Belediye Meclis Üyesi Adayları ve vatandaşlar katıldı.  
 
Mitingde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, '' Eseri olmayanın yerinde yeller eser , temel atarak, açılışlar yaparak, insanların duasını alarak geldim. Kayseri'ye ilk belediye başkanlığına başladığımda belediyenin kasa bomboş, maaş verecek para yok, hizmet hak getire. Kimden devraldık. Cumhuriyet halk Partisi'nden.  Çok şükür çok uğraştık. Neticesinde altyapı yoktu, alt yapıyı bitirdik. Altyapıyı bitirdik şehrin üst yapısına geçtik. Alt geçitten üst geçitine, sosyal tesisden aklınıza ne geliyorsa hepsini yaptık. Yaşlılarımız için beş yıldızlı otel gibi huzurevi yaptık.80 bin 100 bin haftada ziyaretçisi olan kayak tesisi kurduk. Serbest Bölge kurduk. Orada binlerce kardeşimiz çalışıyor. 700-800 milyon dolarlık ihracat yapılıyor orada. Kızılırmak üzerine baraj yaptım. 70 km deniz geldi. Türkiye’nin UEFA standartlarına uygun ilk stadını yaptık. Düşünün bir tarihe kadar Cumhuriyet Halk Partisi var, bir tarihten sonrada biz varız. Bizim hizmetlerimiz var. Polatlı'ya geldik. Ne vaat ediyorsun diyebilirler. Bizi seçimden sonra kaybolanlarla bir tutmayı aklınızdan geçirmeyin. Ben beş kez belediye başkanlığına girdim. Ne vaat etmişsem hepsini yerine getirdim. Söyleyip de yerine getirmediğim bir tane projem olmamıştır. '' dedi.
 
Özhaseki, '' Polatlı'nın su sorunu olduğunu biliyoruz. Temelli'den buraya 1 sene içerisinde Ankara'nın şuan kullanmış olduğu Gerede'den gelen suyunu buraya getireceğiz.  Suyla ilgili Polatlı'nın hiçbir sıkıntısı kalmayacak. Maaliyet çok yüksek diyorlar. 200 Milyon TL'den fazla para gider diyorlar. Gitsin, su olmayan yerde hayat da olmaz. İkinci sıkıntı köylerin asfalt sıkıntısı. Bununda farkındayız,ucuz olduğu için belediyeler genel soğuk asfalt atıyor. Bir kış geçicince yol bozuluyor. Asfalt sıkıntısını da çözeceğim. Polatlı'ya bir diğer yapacağımız şey millet bahçesi. 380 dönüm civarında alana Millet Bahçesi yapacağız. Göreve gelir gelmez kazmayı vurup çalışmaya başlayacağız. Polatlı'ya bir diğer yapacağımız şey aile yaşam merkezi olacak. Kadınlar ve gençler buradan faydalanacaklar. En kısa zamanda temelini atıp aile yaşam merkezini yapacağız. Çiftçi kardeşlerimiz için kırsal kalkınma diye bir bütçemiz var. Bu bütçeden çiftçi kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda destek sağlayacağız. Birçok yetkimi Mürsel Yıldızkaya'ya devredeceğim. Bir dilekçe için Polatlı'dan kalkıp Ankara merkeze gelmenize gerek kalmayacak. Birçok hizmeti Polatlı Belediyesi'ne devredeceğiz. '' dedi.
 
Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş hakkında da konuşan Özhaseki, '' Kardeşlerim bizden başka 4-5 tane daha aday çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayından şimdiye kadar bir kitap gördünüz mü? Altına bir imza atıp da ben şunu yapacağım dediğini duydunuz mu, yok niye yazmıyor? 1.si işi bilmiyor 2.si ne yazsa başına bela olacak biliyor. Zamanında Beypazarı'nda 59 proje yazmış ancak 3 'ünü yapabilmiş, 56'sını her gün kafasına vurmuşlar o yüzden proje yazıp söyleyemiyor söylesene kardeşim diyoruz, söyleyemiyor. İkincisi biz bir ittifak kurduk, bu ittifakımızı her yerde anlatıyoruz, bu ittifakımızın neye dayalı olduğunu ne için kurulduğunu her yerde başımız dik alnımız açık anlatıyoruz.Fakat karşı taraftada bir ittifak var gözüken iki parti var İP ve CHP var hayrını görsünler ama bir de söyleyemedikleri ortak var, utandıkları sakladıkları bir ortak var söylesenize ya onu da niye söylemiyorsunuz? Ondan destek almayı biliyorsunuz onlar zaten çıkıp kendini gösteriyorlar ama siz niye yiğitçe davranmıyorsunuz? Onlar zannediyorlar ki söylerlerse Ankara'lılar kızar, peki
biz anlamayacak mıyız bizi saf mı zannediyorsunuz? Ortaya atılan sözlerden, kendi konuşmalarından o gizli ortağın da kim olduğunu anladık ama şunu herkes bilsin, bakın bakanlığım döneminde Sur'a gittim, Yüksekova'ya gittim Nusaybin'e gittim, Şırnak ve bütün ilçelerine gittim. Orada lanet olsun o terör
örgütünün gerçek ve çirkin yüzünü gördüm. Orada mazlum kürt kardeşlerimiz var bir de katiller sürüsü var o katiller sürüsü gitti geride kalan kardeşlerimizin
hepsinin hangi partiye oy verdiğine bakmaksızın yanlarında oldum 30 bine yakın ev yıkılmış 1 sene içerisinde evlerini yaptırdım. '' dedi.
 
Özhaseki, '' Bir hafta kadar önce mecburen lüzumsuz bir polemiğin de konusu olmaya başladık o da şu; CHP'nin adayı iş takibi yaparmış avukatlığından dolayı ve ihtiraflara düşmüş bir kaç senedir mahkemeler sürüyor 30 kadar dava var 9'u kendisine karşı açılmış, içinde sahtekarlık davası var,sahte senet davası var, yüz kızartıcı suçlar var, dolandırıcılık var var oğlu var. Beni ilgilendirmez dedim beni hiç ilgilendirmez ne yaparsa yapsın bunu gazeteler yazdı, basın tartışmaya başladı. AK Parti sözcüsü oturdu dedi ki; ya arkadaş sen Ankara'ya Büyükşehir Belediyesine madem aday oldun çık bunlara cevap ver ortada bir sahte senet varmış  sen bu sahte senet için yapılan imzayı takip için gitmişsin mahkemelere ve bu da ispatlanmış doğru mu? çık buna cevap ver dedi. Sen Ankara Büyükşehir'e adaysan namusluca dürüstçe bunlara cevap ver. Bir gün sonra beyefendi çıktı eline iki sayfa bir yazı almış orada hiçbir soruya cevap vermeden orada iki sayfa bülten okudu sonra da ''o Haseki var ya'' dedi gitti.Gazeteciler dediler ki bir dakika soru soracağız soru sorma hakkınız yok. Allah Allah niye Haseki'den bahsediyorsun sen? ben bilmem o işleri 10 yıldır o adamlarla düşüp kalkan sensin, oturup yiyip içen sensin, iş götüren bağlayan sensin. Bölüşümde ihtiraf çıkınca kavga çıkınca bunu da gazeteler yazınca niye Haseki diyorsun ya? Haseki ne bilsin?  2,5-3 ay boyunca biraz önceki söylediğim işi bilmedikleri, projenin olmadığı dışında bir cümle duyan varsa benden söylesinler. Söylemedim zaten tarzım da değil 5 kez belediye de aday oldum asla birisinin şahsıyla uğraşmadım ben ne yapacağımı anlattım sadece, fakat ortada bir gerçeklik var arkadaşlar en son adımı anınca artık ben de bahsediyorum. Hukukçuyum yıllarca siyaset yaptım dosyaları getirttirdim baktım gördüğüm şu; ortada bir vekaletname yok ortada bir sözleşme de yok niye vekaletnamen yok? yok. Niye sözleşme yapmadın? Vergi doğar oradan diyor. Allah Allah vergi doğar öyle mi vergi vermez misin sen öyle bir huyun yok mu? Vergi matrahlarına baktık hakikaten ödemeye pek niyeti yok peki bu sahte senet bu sahte senetle niye iş takibi yaptın? Diyor ki adam getirmişti senedi. Öbür taraftan mahkemede diyor ki şahitler huzurunda imza attı. Önümde şahitler de diyor ki. Valla kolunun içinden mi çıkardı ne yaptı çok da anlayamadım yani saflığıma geldi diyor. Ya bu senet nedir kardeşim söylesene. 3 sene kriminoloji'ye gidiyor, jandarmaya gidiyor, adli tıpa gidiyor, emniyete gidiyor senet sahte diye karar çıkıyor. Sahte senetle birisinde 600 bin dolar almak için takibata başlıyor. Adam diyor ki ya bu senet benim değil, bu imza da benim değil, kesinleşiyor ve mahkeme ceza yazıyor 500 bin lira civarında. Yargıtaya gidiyor, yargıtay onuyor ''kesin'' bizimki sahte senetle iş takibi yapıyor ö dememek için de temnih koyduruyor, tedbir almaya çalışıyor. Ama mahkeme kesinleşmiş, çık ya anlat, bunu anlatmıyor.Ne karşılığında hangi hünerin karşılığında 600 bin dolar alıyorsun söyle bunu. '' dedi.
 
 
Polatlı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya yaptığı konuşmada, '' Sayın başkanım, Polatlı'mız başkentimizin hemen yanı başında 3600 metrekare yüz ölçümünde Ankara'mızın en büyük ilçesidir. Büyük tarımsal potansiyeli, hızla gelişen sanayisi üniversite ve turizm şehri olma yolundaki gayretleri ulaşım imkanları ve en önemlisi çalışkan insanları ile bir cumhuriyet şehridir. Sakarya'dan 95 yıl sonra 15 Temmuz 2016'daki ihanete ve alçaklığa ecdadın izindeki hemşehrilerimiz geçit vermeyerek, devletimizin varlığı milletimizin birliği konusunda tarihi bir görevi tekraren yerine getirmiştir. Bizde bu mübarek topraklara hizmet yolunda 5 yılı geride bırakmış bulunuyoruz. 5 yıl boyunca Polatlı'mızın imkan ve kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak milletin tek bir kuruşunu heba etmeden büyük bir aşk ile çalıştık. Şahsım ve arkadaşlarım her şeyden önce hemşehrilerimizin gönüllerine ve  sevgilerine talip olduk doğumdan ölüme geçen zamanda yanlarında olmayı asla ihmal etmedik. Hızla gelişen Polatlı'mız da farklılıklarımızı zenginliğimiz kabul ederek ayrım yapmadan bütün mahallelerimize haksızlık etmeden eşit bir şekilde çalışmaktan asla şaşmadık. Nerede gözü yaşlı ve boynu büyük varsa ilk önce biz koştuk. Hep birlikte şühedanın izinde bu mübarek toprakları yeniden imar ve inşaa ediyoruz. Polatlı'mızı eğitimli, sağlıklı, aydın nesillerin yetiştiği mutlu insanlar şehri ve Anadolu bozkırının parlayan yıldızı yapmakta büyük yol aldık. Sayın başkanım, burada gururla ifade ediyorum ki 5 yıl önce verdiğimiz vaatlerimizi tek tek hayata geçirdik, bugün Cumhur İttifakımız ile yeniden ve dünden daha güçlü bir şekilde hemşehrilerimizin karşısındayız. Hem cumhurbaşkanımızın hemde belediye başkanımızın güvenlerine layık olmak için  şehrimizi adım adım dolaşıyor ve hemşehrilerimizi kucaklıyoruz. İnşallah 31 martta Cumhur İttifakı kazanacak, Polatlı kazanacak  Ankara kazanacaktır. Bugün başı dik ve alnı açık olarak yine göreve tabiiyiz. 2019 ve 2024 yılları arasındaki farkımızı 10 adımda marka şehir olarak belirledik. Cumhur İttifakı paydaşları olarak şehrimizi adım adım dolaşıyor ilmik ilmik dokuyoruz. 31 mart akşamı Allah'ın izni ile sandıklar patlayacak Ankara'ya ilk hayırlı haberleri Polatlı verecek. Sayın başkanım, Müsterih olunuz Ankara'mızın batı kapısı emin ellerde arz ederim. '' dedi
 
Miting sonrası Nevruz Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde nevruz ateşi yakıldı, ateş üzerinden atlandı ve demir dövüldü.
Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: Özhaseki,, '', Birçok, Yetkimi, Mürsel, Yıldızkaya'ya, devredeceğim, '',
Yorumlar
Haber Yazılımı