Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:05 Bu haber 587 kez okundu
 
MHP İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI HARMAN ‘KADINLARIMIZA BU ŞİDDETİ REVA GÖRENLER EN AĞIR BİÇİMDE CEZALANDIRILMALIDIR'
GÜNDEM Haberi
MHP İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI HARMAN ‘KADINLARIMIZA BU ŞİDDETİ REVA GÖRENLER EN AĞIR BİÇİMDE CEZALANDIRILMALIDIR'

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Harman geçtiğimiz günlerde yaşanan Emine Bulut Cinayeti Hakkında Açıklamalarda Bulundu. 

Kadınlara yönelik şiddet ve cinayetleri en sert biçimde lanetlediklerini ifade eden Harman açıklamasında; “Türkiye’de özellikle son 10 yılda sistematik olarak artış gösteren kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Kırıkkale’de boşandığı eşi tarafından evladının gözü önünde canice katledilen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan Emine Bulut kardeşimiz, ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinin ulaştığı vahim tabloyu bizlere göstermektedir. Bu canice cinayetlerden birçoğu da basına yansımamaktadır. Kadının toplumun içindeki yerini kabullenmeyen, kadına bir birey olarak saygı duymayan ve her türlü işkenceyi, haksızlığı ve hukuksuzluğu kadınlarımıza reva gören bu zihniyeti en sert biçimde lanetliyoruz.” Cümlelerine yer verdi. 

Kadın cinayetlerinin araştırılması için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde psikologların, aile danışmanlarının, doktorların ve hukukçuların bulunduğu bir platformun kurulması gerektiğinin altını çizen Harman açıklamasının devamında; “Yaşamını yitiren kardeşimiz Emine Bulut’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu caniliği Emine Bulut’a reva gören failin en ağır biçimde cezalandırılması talep ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: MHP, İLÇE, KADIN, KOLLARI, BAŞKANI, HARMAN, ‘KADINLARIMIZA, BU, ŞİDDETİ, REVA, GÖRENLER, EN, AĞIR, BİÇİMDE, CEZALANDIRILMALIDIR',
Yorumlar
Haber Yazılımı