Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 15:47 Bu haber 135 kez okundu
 
MHP İLÇE BAŞKANI GÜNGÖR; “DEVLETİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN ALINAN TÜM ÖNLEMLERE DESTEĞİMİZ TAMDIR”
Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör; Diyarbakır, Van ve Mardin Belediyeleri’nde yapılan kayyum atamalarına dair açıklamalarda bulundu.
POLATLI Haberi
MHP İLÇE BAŞKANI GÜNGÖR; “DEVLETİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN ALINAN TÜM ÖNLEMLERE DESTEĞİMİZ TAMDIR”

İç İşleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen atamaların tedbir amaçlı ve devletin bekası açısından yerinde ve önemli olduğunu vurgulayan Başkan Güngör açıklamasında; “Pazartesi günü İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Mardin ve Van Belediye Başkanlarına teröre desteklerinden dolayı görevden el çektirilmiştir. Bu doğru, yerinde ve milli kararla ilgili olarak devletimize ve hükümetimize desteğimiz tamdır. Bu konuda kararlı adım atan İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyoruz. Belediyedeki terörist çaycıdan emir alan Belediye Başkanları için gereken yapılmış, milletin iradesi devletin güvencesine alınmıştır. Bu konunun demokrasi ile hiçbir ilgisi yoktur. Dünyada kendi varlığına kastedenlere; askerlerini, polislerini, öğretmenlerini, vatandaşlarını şehit edenlere karşı sessiz kalan bir tek devlet var mıdır? Gözümüzün içine baka baka ihanet etmelerine sessiz mi kalacağız? Seçilmiş olmak hiç kimseye, hiçbir belediye başkanına devletin altını oyma, birliğini bütünlüğünü bozma hakkı vermez. Daha önce görevden alınan belediye başkanlarının ülkemizin, vatandaşlarımızın vergileri ile bizleri parçalamak bölmek isteyen teröristlere lojistik ve ekipman desteği sağladığını, teröristlerin kirli emellerine alet edildiğini hep birlikte acı bir tecrübe ile ‘Hendek’ olaylarında yaşadık.” İfadelerine yer verdi.

MİLLET İRADESİ TERÖRÜN VESAYETİNE TERK EDİLEMEZ

Milletin iradesinin terörün vesayetine terk edilemeyeceğini söyleyen Başkan Güngör açıklamasının devamında; “Uygulamaya HDP’den de önce CHP’nin tepki vermesi ana muhalefetin içine düştüğü bataklığın ve çaresizliğin bir sonucudur. Atatürk’ün partisinin devlet düşmanlarına arka çıkması en çokta CHP içindeki vatansever, milliyetçi vatandaşlarımızı üzmüştür. Açıklamalarında teröre karşı olduklarını ifade etmişler. O zaman bu telaş nedir? CHP iktidara olan nefretini, PKK ve yandaşlarına sevgiye ve desteğe dönüştürmüştür. CHP kararını vermiş devletin yanında değil, teröristlerin yanında saf tutmuştur. Bu vesile ile CHP zihniyetinin gerçekleştirdiği talihsiz açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kayyum atamaları bize göre teröre vurulmuş bir darbedir. Terörün olduğu yerde demokrasi havariliğine soyunmak söz konusu olamaz. Milliyetçi Hareket Partisi dün olduğu gibi bugünde ve yarında Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığı, Büyük Türk Milletinin birliği için her zaman ve her şartta devletin yanında durmaya, destek vermeye devam edecektir.” Şeklinde konuştu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İLÇE, BAŞKANI, GÜNGÖR;, “DEVLETİMİZİN, GÜVENLİĞİ, İÇİN, ALINAN, TÜM, ÖNLEMLERE, DESTEĞİMİZ, TAMDIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı