Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 17:30 Bu haber 365 kez okundu
 
İtirazları reddedildi
- Haberi
İtirazları reddedildi

Bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in adli kontrol kararına yaptıkları itiraz reddedildi.
Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, bir programdaki söylemleri nedeniyle haklarında başlatılan soruşturma kapsamında adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı. Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, avukatları aracılığıyla Anadolu 3’üncü Sulh Hakimliğine itiraz dilekçesi sunarak, adli kontrol kararının kaldırılmasını talep etmişti. Anadolu 3’üncü Sulh Hakimliği itirazı reddederek dosyayı bir üst mahkeme olan Anadolu 4’üncü Sulh Ceza Hakimliğine gönderdi. Mahkeme, itirazlara ilişkin incelemesini tamamladı.

MAHKEMEDEN İTİRAZLARA RET
Mahkeme mevcut delil durumuna göre Metin Akpınar ve Müjdat Gezen lehine henüz bir değişiklik olmadığını belirterek, atılı suçla ilgili kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunduğunu kaydetti.
İstenildiğinde şüphelilere ulaşılabilmesi için adli kontrol kararının yerinde ve ölçülü olduğunu belirten mahkeme, kararda herhangi bir isabetsizlik bulunmaması nedeniyle adli kontrol kararına yapılan itirazların ayrı ayrı reddine karar verdi.
(Gamze Erdemir/İHA)
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: İtirazları reddedildi
Yorumlar
Haber Yazılımı