Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 22:06 Bu haber 379 kez okundu
 
İLÇEMİZ KAYMAKAMI MAHMUT NEDİM TUNÇER, 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI
- Haberi
İLÇEMİZ KAYMAKAMI MAHMUT NEDİM TUNÇER, 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

 

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Tunçer "Gaziler Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir" sözüyle, Türk Milletinin yaşam felsefesini en güzel biçimde dile getirdiğini belirtti.


Polatlı’nın Şehit ve Gaziler diyarı olduğuna dikkat çeken Kaymakam Tunçer, vatan toprakları uğruna canlarını hiç çekinmeden veren Şehitlerimizi rahmetle anarak, Gazilerin 


Gazilerin, birlik beraberliğin, yurt sevgisinin, özgürlük ve bağımsızlığın en değerli unsurları olduğunu vurgulayan Kaymakam Tunçer, "Milletimizin geleneğinde, vatan, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bizler, vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, Şehitler ve Gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır. Milletleri millet yapan bir takım değerler vardır. Bu değerler o milletin harcıdır, olmazsa olmazıdır. O değerlerle yaşar, o değerlerle nefes alır. Millet olmanın bilincine varır. İşte bu değerlerden bir tanesi de Gaziliktir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu millet, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Gazi bir millettir. Milletimiz dün olduğu gibi bugün de 'ölürsek Şehit, kalırsak Gazi oluruz' diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır. "dedi.

Gazilerimizin vatan uğrunda yapmış olduğu fedakârlık ve kahramanlıkların, milletimizin sinesinde yer edindiğini ve hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Kaymakam Tunçer, "Bizi biz yapan ve millet olma bilincini oluşturan değerlerin başında Şehitlik ve Gazilik gelmektedir. Dolayısıyla milletimiz ve Devletimiz hassasiyet içerisinde Şehit ailelerine ve Gazilerimize karşı her zaman duyarlı olarak yanlarında olmaya devam edecektir. Vatan toprakları üzerinde istiklal ve egemenlik içerisinde bayrak dalgalandırmamızı sağlayanlara Polatlı  Halkı adına minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum." dedi.


Kaymakam Tunçer, mesajının son bölümünde şunları kaydetti: "

Kaynak: Editör:
Etiketler: İLÇEMİZ, KAYMAKAMI, MAHMUT, NEDİM, TUNÇER,, 19, EYLÜL, GAZİLER, GÜNÜ, DOLAYISIYLA, BİR, MESAJ, YAYIMLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı