Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 17:10 Bu haber 860 kez okundu
 
Halk Ekmek Polatlı’ya Geliyor
POLATLI Haberi
Halk Ekmek Polatlı’ya Geliyor

 
CHP İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, İYİ Parti İlçe Başkanı Mürsel Kömez ve beraberinde her iki partinin Belediye Meclis Üyeleri, dün Halk Ekmek yetkilileri ile birlikte Polatlı’da bir dizi ziyarette bulundu.
 
Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Fahrettin Gökşin ve Genel Müdür Yardımcısı Alparslan Yılmaz Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu ile buluştu. Toplantıda halk ekmeğinin Polatlıya gelmesi ve Polatlıdan gerekli hububatların temin edilip halk ekmek için kullanılması konuşuldu. Halk Ekmeğin Polatlı’ya gelmesi için yapılacak çalışmalar hakkında henüz bir tarih verilmedi.
 
 
Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Fahrettin Gökşin;” Ankara da yaşayan insanların yemeye içmeye ihtiyaçları var son beş yılın istatistiklerinde dünyada 76 olan yerel ürüne bağlılık Türkiye de 91 civarında “diyerek konuşmasına başladı. Gökşin; “Onun için yerel marketlerden ürün sağlamak amacındayız bu yüzden halk ekmek marketleri açmayı hedefliyoruz güzel bir plan yapıp çevre ilçelerle de bu projeyi yürüteceğiz Polatlı gelişmişlik seviyesi yüksek bir yer olduğunun farkındayız” ifadelerini kullandı.
 
Ankara  Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Yılmaz; “Halk ekmek için şu an kullanılan un Nevşehir, Samsun hatta Rusya dan geliyor biz de mikro milliyetçilik yaparak neden bu kadar yakınımızda olan Polatlıdan un almayalım dedik” şeklinde konuştu. “Yöremizi ve bölgemizi kalkındırmak için bugün buradayız Polatlıyı kalkındırmak istiyoruz” dedi.
 
Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Fahrettin Gökşin ile Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu her zaman birbirlerinin yanında olduğunu ve birbirlerine her zaman destek vereceklerini açıkladı. Gökşin ;” bir telefon kadar uzağınızdayız” diyerek sözlerine devam etti. Toplu; şeffaf bir şekilde  sizlere yardımcı olmak isteriz” ifadelerini kullandı.
 
 
Yılmaz;  “Biz bu işin en iyisini istiyoruz bu yüzden en iyi buğdayı kullanmak istiyoruz” dedi.Polatlı Ticaret Borsası Başkanı  Yahya Toplu; “Polatlı buğdayını alırsanız bizi çok mutlu edersiniz” ifadelerini kullandı. Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Fahrettin Gökşin;” Halk ekmeğinde hiçbir katkısı maddesi yok bunu  Ankara Ticaret Odası raporlarında da görebilirsiniz ” diyerek sözlerini sürdürdü. “Analiz ederek alıyoruz sadece vitaminler mevcut ekmeği böldüğünüzde şişmiş bir ekmek görmüyorsunuz, halk zaten böyle bir ekmeği sevmiyor, halk ekmeğinde böyle bir durum söz konusu değil” dedi.
 
 
Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Alapslan Yılmaz” halk ekmek fabrikasıyla ilgili bilgiler verdi:” Ankara Halk Ekmek Fabrikası Büyükşehir Belediyesinin bir iştirakidir.550 çalışanımızla günlük 1,5 milyon ekmek üretebilecek vardiyası mevcuttur  şu an günde dar gelirli ailelere 800.000 ekmek üretiyoruz hem de Ankara piyasasında bir balans oluşturuyoruz eğer Ankara da böyle bir ekmek fabrikası olmazsa ekmek fiyatlarının önünü alamayız şu an bile bize zam yapmamız konusunda yükleniyorlar ama biz direneceğiz”. diyerek sözlerine devam etti.”Bizim dar gelirli vatandaşımızın sofrasının bir numaralı ürünü ekmek, bu ekmeğe müdahale etmeyeceğiz” dedi.
 
 
Gökşin;” Ankara Halk ekmek fabrikası büyükşehir belediyesinden hiçbir katkı almadan kendi bütçesiyle karşılıyor kendi bütçesiyle yatırım yapacak çok güzel bir şirket  Başkan Mansur Yavaş bu fabrikaya çok güzel bir misyon yükledi  bu misyon kırsal kalkınmayı desteklemektir” açıklamalarında bulundu.Yılmaz; Amacımız piyasayı balans ederek dar gelirli vatandaşlarımızı halk ekmek marketlerine doğrudan buluşturabilmek” diyerek sözlerine devam etti.Yılmaz ; Mansur Yavaşın bakkallara verdiği sözü de hatırlattı tedarik sözü uygun şartlar oluştuğunda bakkallara da tedarikçi olacağız. Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Fahrettin Gökşin; İki gün içinde günde 1000 adet 3 litrelik süt üreteceğiz burada amaç kar elde etmek değil çocukluğumuzda yediğimiz güzel yoğurtlara ulaşabilmek bu süt çok önemli üstünde mayasıyla birlikte 8 markette satışına başlanacak” diyerek sözlerini bitirdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Halk, Ekmek, Polatlı’ya, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı