Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 11:06 Bu haber 403 kez okundu
 
Fomget Başarıdan Başarıya Koşuyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 1997 yılından itibaren faaliyet gösteren Folklor Müzik Gençlik Topluluğu (FOMGET) ödüle doymuyor.
- Haberi
Fomget Başarıdan Başarıya Koşuyor

Geleneksel halk danslarına ait ritim ve figürleri ustalıkla sergileyen FOMGET, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Grup Yarışması’nda birinci olarak, Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

11. KEZ BÖLGE BİRİNCİSİ

         Ülkemizi gerek uluslararası gerekse ulusal birçok yarışmada temsil eden FOMGET, aldığı ödüllerle Başkent kadar Türkiye’nin de gurur kaynağı olmaya devam ediyor.  

         Türkiye Halk Oyunlar Federasyonu'nun düzenlediği Ankara İl Birinciliği Yarışması Büyükler Kategorisi’nde geleneksel düzenlemeli dalda, Antalya yöresi oyunları ile performans sergileyerek il birincisi olan FOMGET, Grup (Bölge) Yarışması’na katılmaya da hak kazandı.

         FOMGET, Mayıs ayında gerçekleştirilen grup yarışmasında da rakiplerini geride bırakarak on birinci kez bölge birincisi oldu. Birincilik kupasını alan FOMGET, bu başarısıyla da Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

FOMGET FUTBOLDA DA ŞAMPİYON

         Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren FOMGET birçok dalda da birinciliği kimseye kaptırmıyor.

         FOMGET Bayan Futbol Takımı, 2. Lig Aksaray deplasmanında Aksaray'ı yenerek şampiyon oldu. FOMGET Bayanlar Futbol Takımı bu başarısıyla Türkiye Bayanlar 1. Ligine yükseldi.

         Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı FOMGET, gerek spor gerekse kültür faaliyetleri alanında Büyükşehir Belediyesi'ni ve Başkent’i en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 
 
 
Kaynak: Editör: Gözde Aykan
Etiketler: Fomget, Başarıdan, Başarıya, Koşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı