Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 13:06 Bu haber 1038 kez okundu
 
Erbakan, '' Türkiye siyasetinin bundan böyle alternatifsiz olmadığını ortaya koymuştur ''
Yeniden Refah Partisi Polatlı 1. olağan ilçe kongresi Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleşti. Kongreye AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı ve yönetim kurulu üyeleri, STK Başkanları ve Yeniden Refah Partisi üyeleri katıldı.
POLATLI Haberi
Erbakan, '' Türkiye siyasetinin bundan böyle alternatifsiz olmadığını ortaya koymuştur ''

Yeniden Refah Partisi Polatlı 1. olağan ilçe kongresi Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleşti. Kongreye AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı ve yönetim kurulu üyeleri, STK Başkanları ve Yeniden Refah Partisi üyeleri katıldı. Kongrede açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk, '' Yeniden Refah Partisi Polatlı 1. Olağan kongremize hepiniz hoş geldiniz. Ülkemizin, insanlarımızın, çiftçilerimizin, esnaflarımızın, emeklilerimizin ve bütün çalışanlarımızın çok zorda olduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Bu sıkıntılarımızın giderilmesi ve ülkemizin refahı huzuru için Dr. Fatih Erbakan liderliğinde kurulmuş olan Yeniden Refah Partisi ile Allah’ın izni ile bütün bu sorunları çözmek için halka hizmetin, hakka hizmet olduğu bilinci ile bu kutlu yola koyulduk. Polatlı için biz varız. '' dedi.
 
 
17 Kasım Pazar günü Ankara’da Yeniden Refah Partisinin destan yazdığını belirten Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, '' Hepimizin bildiği gibi bundan tam 3 hafta önce 17 Kasım Pazar günü Ankara’da Yeniden Refah Partimiz bir destan yazdı. Milli görüşlüler, Yeniden Refah Partililer tarih yazdılar. Cumhuriyet tarihinin en yüksek katılımlı ve en coşkulu büyük kongresini gerçekleştirdik. Daha kuruluşunun üzerinden bir sene geçmeden yapmış olduğu ilk büyük kongresinde elli bine yakın memleket evladını Ankara’da toplayan ve katılımcılarının yüzde sekseni gençlerden oluşan bu muazzam büyük kongreyi yaparak Yeniden Refah Partimiz Türkiye siyasetinin bundan böyle alternatifsiz olmadığını ortaya koymuştur. Türk siyasetinde taşları yerinden oynatmıştır. Daha yeni kurulmuş bir parti olmasına rağmen başa güreşen, iktidara talip olan en büyük iddiaya sahip olan bir parti olduğunu apaçık bir şekilde ortaya koymuştur. Bu kongremiz milli görüşün devri kapandı, milli görüşün modası geçti diyen gafillere verilecek en güzel cevap olmuştur.Bu kongremiz açlık seviyesinin altında ki asgari ücretle yaşam savaşı veren milyonlarca vatandaşımıza umut olmuştur. Türkiye’de ki milyonlarca diplomalı işsiz gencimize umut olmuştur. Dünyanın en fahiş girdi maliyetleri altında ezilen milyonlarca çiftçimize ve köylümüze umut olmuştur. Aylar boyunca her gün siftahsız kepenk kapatan evine ekmek götüremeyen milyonlarca esnafımıza umut olmuştur. Faiz ve vergi yükü altında ezilen işverenlerimize umut olmuştur. Sadece Türkiye’de değil Dünyanın dört bir yanında zulüm altında inleyen Müslümanlara ve insanlığa umut olmuştur. '' dedi.
 
 
Polatlı'nın tarihi ve manevi öneminden bahseden Genel Başkan Erbakan, '' Bugün Polatlı’mız da siz değerli Polatlılılarla birlikte olmaktan dolayı bahtiyarlık duyuyoruz. Polatlı Yunan işgaline, emperyalizme, dış güçlerin planlarına dur dediğimiz son derece önemli tarihi ve manevi değeri olan bir yerimizdir. Bu sebeple Polatlı’da aynı aşka, aynı ruha, sömürüye, emperyalist planlara, işgallere, katliamlara, Hakk’ı değil kuvveti üstün tutan zihniyetlere 50 seneden beri karşı duran milli görüşün temsilcisi Yeniden Refah Partimizin kongresini yapmak çok büyük mana ifade etmektedir. '' dedi.
 
 
Hükümetin ekonomik politikalarını da eleştiren Erbakan, '' Bu ülkede ekonomi iyi gitse bu kadar insan borçları yüzünden parasızlıktan yüzünden intihar eder miydi ekonomi iyi olsa bu insanlar akşama kadar tanzim satış kuyruğunda bekler miydi bu gerçekleri nereye koyacaksın geçen sene oranla araç alımı fazlasıyla azalmış durumda. Hükümet vatandaşa ayağını yorganına göre uzatsaydı diyor vatandaşa öyle bir yorgan veriliyor ki adam ayağına hiç uzatmasa bile vücudunu yarısı açıkta kalıyor zaten milyonlarca insana açık sınırın altında asgari ücret veriliyor doğalgaza ayda iki defa zam geldi Cumhuriyet tarihinde ilk defa merkez bankasının kara gün akçesine göz diken bir iktidarsınız siz istediğiniz kadar hikâye anlatın biz milletin içinde yaşıyoruz neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz emekli insanlar dolmuş parası  bile bulamıyor .Bu ülkede vatandaşın ekonomik göstergelerini düzelten tek bir hükümet geldi o da 54.Erbakan hükümetidir .bunu bize vatandaşlarımız söylüyor Erbakan maaş zamları yapmasaydı biz aldığımız paranın yarısını alıyor olacaktık .Milli görüş önce millet diyen görüştür.yeniden maaş zamları almak istotorda çiftçimiz yeniden taban fiyatlarına kavuşmak istiyorsa bunun Yeniden Refah Partisi var yeniden bolluk bereket yeniden refah istiyorsanız Yeniden Refah Partisi toplanacağız azim hizmet aşkı bizde var çünkü bu ülkede her gün büyük firmalar konkordato ilan ediyor iflasını açıklıyor piyasada yaprak bile kıpırdamıyor bu vergilerle nasıl firmalar ayakta kalsın tarımla uğraşanların hali de perişan mazot,gübre ,tarım ilaçları fiyatları günden güne yükseliyor  bu maliyetler bu iş olmaz ısmarlama enflasyon başka Türkiye’nin gerçekleri başka…” diyerek sözlerini bitirdi.
Polatlı İlçe Başkanlığı'nın 1. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Muzaffer Öztürk tekrar seçildi.
Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: Erbakan,, '', Türkiye, siyasetinin, bundan, böyle, alternatifsiz, olmadığını, ortaya, koymuştur, '',
Yorumlar
Haber Yazılımı