Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 17:11 Bu haber 538 kez okundu
 
Engelleri Birlikte Aşacağız
POLATLI Haberi
Engelleri Birlikte Aşacağız

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteği ile gerçekleştirilen Engelliler Günü programı saygı duruşu ve işaret dili eşliğinde okunan İstiklal Marşı ile başladı. Engelliler tarafından hazırlanan, halk oyunları gösterileri, tiyatro gösterisi ve daha birçok gösteri sahnelendi. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı 3 Aralık Engelliler Günü Programı boyunca engelliler doyasıya eğlendi.
 
Polatlı Belediyesi tarafından hazırlanan Engelliler Günü programına; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve eşi Aysel Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, Polatlı Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çataloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve eşi Esra Kılıç, Belediye Meclis Üyeleri, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, İlçe Siyasi Parti Liderleri, STK Başkanları, Muhtarlar, Özel Eğitim Kurumları Yöneticileri ve yüzlerce engelli ile aileleri katıldı.
 
Yıldız: “Günden Güne Büyüyoruz “
 
Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi Müdiresi Sevim Çiçek Yıldız ; “Bizler için bugün çok anlamlı, özel ve derin duygular ifade eden bir gün  Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi ailesi olarak 1780’a ulaşan üye sayımızla günden güne büyümeye devam ediyoruz. Ne mutlu ki bize; merkezimizde her gün yeni yüzler görüyor, onları da kocaman mutlu ailemize dahil ediyoruz. Sağlık sorunlarından ya da çeşitli sebeplerle merkezimize gelemeyen üyelerimizi de evlerinde ziyaret ederek kucaklamaya çalışıyoruz” dedi.Merkezimizde açmış olduğumuz kurslarımızla, yaptığımız sosyal etkinliklerle, engelli hizmet aracımızla, bakım ünitemizle ,spor salonumuzla, atölyelerimiz ile kardeşlerimizin hayatlarına bir nebzede olsa kolaylık sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 
 
Yıldız; “En önemlisi de şu ki 3 Aralık Dünya Engelliler Günü bizler için bir kutlama günü değil, farkındalık olması adına; önümüz de engeller olmadığı, desteklendiğimiz sürece neler başarabileceğimizi gösterdiğimiz bir gündür.Programı hazırlarken beni en çok mutlu eden konu; bir şeyleri yapamayacağına inanan kardeşlerimizin bu sahneye çıkıp bizleri gururlandırarak engelleri nasıl aştıklarını göstermeleridir. Bizler sadece 3 Aralık günü değil 2. evimiz olan merkezimiz de nice engellerin üstesinden gelip birlikte güçleniyoruz.Engel tanımayan kardeşlerim ve değerli aileleriyle hazırladığımız programla bunu bir kez daha sizlere ispat edeceğiz. Bizler sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde değil hep varız ve sadece bir gün değil her gün farkındalık istiyoruz. Unutmayın ki yaşadığımız sağlık problemleri bize engel değil. Bizleri engellediğiniz yerlerde karşılaştığımız problemler bizlere engel.Sözlerime son verirken hazırlamış olduğumuz programda emeği geçen, Tarhan Özel Eğitim Merkezine, Seda Oğuzlar Özel Eğitim Merkezine, açtığımız kurslarda bize her zaman destek olan Halk Eğitim Müdürlüğüne, Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi ailesine, halk oyunları hocamız Mehmet Ayan’a tiyatro hocalarımız Mustafa Yeşilyurt’a ve Derya Yeşilyurt’a hiçbir beklentisi olmadan gönüllü bir şekilde ekiplerimizi çalıştıran halk İsmet Başak’a, işaret dili hocamız aynı üyemiz Burak Kahraman’a fedakarca çalışan Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi personeline, bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmayan dostlarımıza yani sizlere ve her zaman yanımızda olup engellerimizi kaldırmada bize destek olan sayın Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya ya sonsuz teşekkürler” diyerek sözlerini bitirdi.
 
 
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile gerçekleştirdiği konuşmasında; “Yine bir 3 Aralık Günü kocaman ve mutlu bir aile ortamında sizlerle olmaktan duyduğum mutluluğu ve onuru belirtmek istiyorum.”dedi. Yıldızkaya;” Ben bu güzel programı tertip eden, hazırlayan, bu hazırlıkları fedakârca gönülden yapan Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimiz kıymetli çalışanlarına, özel eğitim kurumlarımızın çok değerli yöneticilerine ve çalışanlarına huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum başarılarınız bizim inancımızı artırıyor. Sizin kararlı  duruşunuzu bizlere örnek teşkil ediyor iki dönmedir Polatlımıza ve hemşerilerimizin  hayatlarına değer katmaya devam ediyoruz engelli olmak hayatı en güzel şekilde yaşamaya mani değildir zaten engeller aşılmak için var engelli olmak eksik olmak noksan olmak hiç değildir” diyerek sözlerine devam etti. “Hayata bir adım geride başlamak büyük bir kararlıkla öne geçmeyeceğimiz anlamına gelmiyor bundan sonra engelleri birlikte aşacağız bu mücadelede yalnız değilsiniz”.Devletimizin yapacağı belediyemizin kaymakamlığın yapacağı her şey size bir lütuf değil hakkınızıdır hevesiniz kırılmasın diye dünden daha çok çalışıyoruz, engelli anneleri kendinizi eve hapsetmeyin sadece bizi aramanız yeterli her zaman bizleri arayabilirsiniz” şeklinde konuşarak engelli ailelerin her zaman yanında olduğunu gösterdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelleri, Birlikte, Aşacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı