Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 13:40 Bu haber 223 kez okundu
 
"Efsane Ekspres" bugün sefere başladı! Biletler yok sattı!
İş insanlarının, sanatçıların ve demir yolu sevdalılarının "efsane tren" olarak adlandırdıkları Ankara Ekspresi ilk seferini bugün gerçekleştirdi. Polatlı'dan geçen ve duran trenin biletleri kısa sürede tükendi.
POLATLI Haberi

YOLCU KAPASİTESİ 311 KİŞİ
Yoğun talebin olduğu Ankara-Halkalı-Ankara hattında hizmet verecek tren, biri engelliler için olmak üzere 4 pulman, 4 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşuyor. Toplam yolcu kapasitesi 311 kişi olan Ankara Ekspresi'nde 4 pulman vagonda 231 kişi, 4 yataklı vagonda da 80 yolcu seyahat edebiliyor.Tren ilk seferini 311 kişiyle tam dolu olarak gerçekleştirecek.
 
ANKARA-HALKALI ARASI 8 SAAT 44 DAKİKA
Ekspres, Ankara ve Halkalı'dan her gün saat 22.00'de hareket edecek. Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Sögütlüçeşme, Bakırköy'de duruşu olan trenin seyahat süresi, Ankara-Halkalı hattında 8 saat 44 dakika, Halkalı-Ankara güzergahında 9 saat olacak.
 
İSTANBUL'DAN HAREKET 6 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAK
Ankara'dan yarın, İstanbul'dan 6 Temmuz'da başlamak üzere her gün karşılıklı işleyecek Ankara Ekspresi'nde seyahat eden yolcular trendeki restoranda yiyecek-içecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.
 
Tamamı yataklı ve pulman vagonlardan oluşan Ankara Ekspresi'nin 1 Şubat 2012'de Gebze-Köseköy yüksek hızlı demir yolu hattı inşa çalışmaları nedeniyle seferine ara verilmişti.
Kaynak: Editör:
Etiketler: "Efsane, Ekspres", bugün, sefere, başladı!, Biletler, yok, sattı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı