Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 16:03 Bu haber 649 kez okundu
 
Dr. Alper Cem Ünal Özel Polatlı Can Hastanesinin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
Özel Polatlı Can Hastanesi ve Hayat Diyaliz Merkezi sahibi olan Pol-Tom A.Ş.’ nin yapılan genel kurulunda yönetim kurulu başkanı seçilen Dr. Alper Cem Ünal geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısıyla Özel Polatlı Can Hastanesi’nin yeni yönetim kurulu başkanı olduğunu basına duyurdu. Ünal basın açıklamasında hastane olarak planladıkları projeleri Polatlı medyasıyla paylaştı.
POLATLI Haberi
Dr. Alper Cem Ünal Özel Polatlı Can Hastanesinin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Ünal yaptığı açıklamada, '' Polatlı’nın ilk ve tek özel hastanesi olarak Özel Polatlı Can Hastanesi 2010 yılından beri Polatlı halkına ve çevre ilçelerine hizmet vermektedir. Açıldığı günden bu yana vermiş olduğu sağlık hizmetleri ile şehirde rekabet oluşturarak gerek kamuda gerekse özel sektörde sağlık hizmetlerinin kaliteli sunumuna büyük katkı sağlamıştır. 2010 yılından bugüne kadar hastanemizde 1.300.000 muayene, 38.400 ameliyat, 5.300 doğum olayı gerçekleşmiştir. Her branşta kaliteli Hekim bulunduran hastanemize özellikle Ortopedi, Kadın Doğum ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Üroloji bölümlerine ülkenin her bölgesinden hastalar şifa bulmak için başvurmuş ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Böylelikle Polatlı’nın tanıtımında da büyük bir rol üstlenmiştir.” sözlerine yer verdi.
 
DOĞAL TIP UYGULAMALARI YAKINDA CAN HASTANESİ’NDE
 
Ünal, “Son zamanlarda özellikle koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerinin içinde ve bazı kronik hastalıkların tedavisinde önemli bir yer almaya başlamaktadır. Çok yakında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (Doğal Tıp) alanında hizmet vermeye başlayacağız. Akupunktur, Proloterapi (Bel, Boyun ve Diz hastalarında), Hacemat (Kupa Tedavisi),Ozon Terapi, Mezoterapi, PRP ve Hirudo Terapi (Sülük) branşlarını ihtiva eden GETAT birimimizi hizmete açmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuyu yakında kamuoyuyla daha geniş bir şekilde paylaşacağız.Mevcut fiziki şartlarımızın yetersiz olduğunun farkındayız. Bu amaçla daha kaliteli ve daha konforlu bir hastane hizmeti vermek için Polatlı’mızda yeni bir hastane binası yapmak için çalışmalarımıza başladık. Amacımız gerek binamızla gerekse ilave edilecek yeni hekim kadrolarıyla Ankara’da marka bir hastane haline gelebilmektir. Bölgemizde ki diğer özel hastanelerle kıyaslandığında aynı hizmeti çok daha ucuza vermekteyiz. İnanın maliyete yakın bir fiyat politikasıyla çalışıyoruz. Amacımız, insanlarımız bu hizmetten faydalansınlar. Sonuçta Polatlı’mızın bir değeri bu hastane. Yaklaşık 190 personel çalışmakta. Hem istihdam sağlamakta hem de Polatlı ekonomisine, ticaretine ve esnafına katkıda bulunuyoruz. Ankara’da aynı işlemi en az 3-4 katına yaptırmak yerine hastanemizi tercih etmenizi arzu ediyoruz.” dedi.
 
DR. ALPER CEM ÜNAL KİMDİR?
 
1976 yılında Polatlı’da öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin 3 erkek çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Dr. Alper Cem Ünal İlkokulu Sakarya ilköğretim, orta ve lise tahsilini Polatlı Lisesinde başarı ile tamamlamıştır. 1994 yılında girdiği üniversite sınavında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 2002 yılında mezun olan Dr. Alper Cem Ünal ilk görev yeri olan Haymana Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak sağlık hizmetine başladı. Daha sonra 2003 yılında Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi’ne görevlendirildi. Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde Acil Servis, Diyaliz, Yoğun Bakım gibi birimlerde gerek hekim gerekse sorumlu olarak 9 yıl boyunca hizmet etti. 2003 yılında Pol-Tom A.Ş.’ye ortak oldu. Yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak göreve başlayan Dr. Alper Cem ÜNAL görüntüleme merkezi olarak hizmet veren kurumu önce polikliniğe sonra Fizik Tedavi Merkezine çevirdi. Aynı tarihlerde Özel Polatlı Hayat Diyaliz Merkezi’nin açılışında büyük rol üstlendi. 2009 yılında Özel Polatlı Can Hastanesi’nin yapımı ve ruhsatlandırma sürecini tamamladıktan sonra şirketin yönetim kurulundan ayrıldı.  2011 yılında Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Özel Sağlık Hizmetleri Koordinatörü olarak göreve başladı. 2011 Ekim ayında Uşak İl Sağlık Müdürü olarak atandı ve 6 yılı aşkın bu görevde başarılı bir şekilde hizmet verdi. İşletme Anabilim dalı yüksek lisansını tamamlayan Dr. Alper Cem Ünal TUİK verilerine göre sağlık memnuniyet anketinde 84,6 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir memnuniyet sağlayarak Uşak Sağlık Müdürlüğü Türkiye 2. Si olmuştur. Görev yaptığı süre zarfında gerek sağlık personeline gerek vatandaşlara yönelik yapmış olduğu uygulamalarla önemli başarılara imza attı. İl Müdürlüğü sırasında mevzuat çalışmalarındaki komisyonlarda görev yaparken sunmuş olduğu birçok öneri yönetmeliklerde yer aldı. Asker hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri süresinde aktif çalışma içerisinde bulunarak Eskişehir Asker Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı’na devrini gerçekleştirdi.2018 yılında İl Müdürlüğü görevi sona eren Dr. Alper Cem Ünal Türkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumuna Başkanlık danışmanı olarak atandı. Aynı zamanda GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) alanında birçok sertifikaya sahip olan Dr. Alper Cem Ünal ülkemizde doğal tıbbın uygulanması için bir çok çalışmada bulundu. 2019 yılında Özel Polatlı Can Hastanesi ve Hayat Diyaliz Merkezi sahibi olan Pol-Tom A.Ş. ‘nin yapılan genel kurulunda yönetim kurulu başkanı seçilerek kamudaki görevinden ayrılmış oldu. Evli ve 4 çocuk babası olan Dr. Alper Cem Ünal İngilizce bilmektedir.
 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Dr., Alper, Cem, Ünal, Özel, Polatlı, Can, Hastanesinin, Yönetim, Kurulu, Başkanı, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı