Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 16:06 Bu haber 3038 kez okundu
 
Dolmuş Fiyatlarına Zam Geldi!
Polatlı şehir içi dolmuş ücretlerine bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Geçtiğimiz sene Mayıs ayında yapılan zammın bu sene Nisan ayında yapılması ise tepkilere yol açtı.
POLATLI Haberi
Dolmuş Fiyatlarına Zam Geldi!

Polatlı şehir içi dolmuş ücretlerine bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Geçtiğimiz sene Mayıs ayında yapılan zammın bu sene Nisan ayında yapılması ise tepkilere yol açtı. Özellikle öğrenci tarifesine yapılan zam, tam tarifeye göre daha fazla oranda yapılması öğrenciler tarafından tepkiye yol açtı. Öğrenci şehri olması yolunda ilerleyen Polatlı'nın öğrenciler tarafından tepkili bir zam yapılması ise birçok vatandaş tarafından eleştirildi. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı Fakültesi'nde okuyan bir öğrenci, '' Ankara'da 30km'lik bir yolda  kadar 3 TL gibi bir ücret öderken Polatlı'da 3 km'lik bir yola 2 TL ödeyeceğiz. Zaten aldığımız burs ve kredi belli iken böyle bir zammın yapılması çok haksızca. '' dedi.

Gazetelere açıklamada bulunan Polatlı Minibüsçüler Derneği Başkanı Coşkun Savcı ise, “Yapılan zamma göre tam bilet:2.50 TL, Öğrenci bileti: 2.00 TL, Borsa ise :3.50 TL olarak belirlenmiştir” dedi.

 

Ankara'da ise, kısa mesafe 3 TL, uzun mesafe 3.25 TL, 40 kilometre üzeri 3.50 TL tarifesi uygulanıyor. 

 

Kaynak: Editör: Abdullah Uzun
Etiketler: Dolmuş, Fiyatlarına, Zam, Geldi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı