Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 13:25 Bu haber 370 kez okundu
 
Demir: '' Gençlerimize büyük görevler düşüyor''
Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir 100 yıl önce bugün gerçekleşen Milli Mücadele zaferimizi kutladı. Mesajında Milli Mücadele Zaferini ve Mustafa Kemal Atatürk'ü andı.
- Haberi
Demir: '' Gençlerimize büyük görevler düşüyor''

Demir mesajında şu ifadelere yer verdi: 

''19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da başlayan ve milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde zaferle taçlanan Milli Mücadele, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanıyla hedefine ulaşmıştır. Bugüne kadar karşısına çıkan türlü zorlukların üstesinden gelerek ilerleyişini sürdüren Türkiye Cumhuriyeti, bugün, büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, hukuk devleti kimliği, temel insani değerlere olan bağlılığı ve ilkeli dış politikasıyla dünyanın yükselen güçleri arasındadır.Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir. Medeniyetimizi ihya ve inşası için gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Her alanda güçlü bir gençlik, Türkiye'nin medeniyetini yeniden güçlü bir şekilde yükseltmesinin teminatıdır.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla yad ediyorum.''

Kaynak: Editör: Gözde Aykan
Etiketler: Demir:, '', Gençlerimize, büyük, görevler, düşüyor'', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı