Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 11:32 Bu haber 654 kez okundu
 
Demir'den Sakarya Şehitleri Anma Mesajı
Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir Sakarya Şehitleri anma mesajı yayımladı.
POLATLI Haberi
Demir'den Sakarya Şehitleri Anma Mesajı

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir Sakarya Şehitleri anma mesajı yayımladı. Demir mesajında, ''Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekâtı, zor hava şartlarına aldırmadan vatanları için donarak can veren 90 bin askerimizin şahadete erdikleri bir hadise olarak hafızalarımıza kazınmıştır. 90 bin askerimiz, Sarıkamış Allahuekber dağlarında İslam ve Vatan için gerçek yiğitlerin ne çileler çekebileceğinin çok etkili bir örneğini göstermiş, bu konuda hiçbir fikri olmayanlara, imanın ne demek olabileceğini, acıklı bir hadiseyle, sessiz tekbirleri ile ve şahadetleriyle haykırmışlardır. Sarıkamış kendini feda etme destanıdır. Bize düşen doksan bin ananın yüreğine ateş düştüğü bu günü ve Sarıkamış şehitlerimizi unutmamak, unutturmamaktır. Bu tarihi olayı nesilden nesile aktararak bugünlere kolay gelmediğimizi ve her şeye hazırlıklı olmamız gerektiğini hatırlatmaktır.

         Bu harekât bizlere Mehmetçiğin vatanı için her koşulda gözünü kırpmadan mücadeleye hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Memleketin dört bir yanından gelen bu kahraman askerlerimiz, olabilecek en zor koşullarla karşı karşıya kalmalarına rağmen tereddüt etmeden vatan için mücadele etmişlerdir.

         Bu duygu ve düşüncelerle Sarıkamış’ta ve yurdun her köşesinde kahramanlık gösteren adını tarihe yazdıran tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, şükran ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. '' sözlerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: Demir'den, Sakarya, Şehitleri, Anma, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı