Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 12:59 Bu haber 594 kez okundu
 
Demir, '' Demokrasilerde çözüm sandıktan geçmektedir ''
Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir 12 Eylül Darbesi yıl dönümü sebebiyle mesaj yayımladı.
- Haberi
Demir, '' Demokrasilerde çözüm sandıktan geçmektedir ''

Demir mesajında, '' Darbeler bir milletin bağımsızlığını, toplumsal gelişmişliğini ve demokrasiyi sekteye uğratan kara bir lekeler olarak tarihe geçmiştir. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin kazananı iç ve dış mihraklar olmuştur. Demokrasilerde çözüm sandıktan geçmektedir. Bir yerde bir sorun varsa sorunları çözmek ancak ve ancak demokratik yollara başvurmaktan geçer.
12 Eylül 1980 günü demokrasi rafa kaldırılarak yönetime el konulmuş, Türk demokrasi tarihinde kapanmaz yaralar açılmıştır. 39 yıl önce  yaşanan kanlı darbede, 650 bin kişi gözaltına alınmış, 14 kişi cezaevlerinde hayatını kaybetmiş, 49 kişi ise idam edilmiştir. Bu karanlık dönemde ülkemiz tüm demokratik kazanımlarını da kaybetmiştir.
AK Parti olarak siyaset anlayışımızın temeli; millet iradesidir. Milletimizin iradesi, partimizin vazgeçilmez ilkelerinden olmuş onu gölgeleyecek hiçbir uygulama ve vesayete müsamaha gösterilmemiştir. Millet iradesine ipotek koyma eylemlerinin en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmak istenmiş ancak aziz milletimiz ona da gereken cevabı vermiştir
Bu itibarla şimdiye kadar darbelerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Gazilerimize ise acil şifalar diliyorum. Rabbim bir daha bu aziz milletimize darbeleri göstermesin. '' sözlerine yer verdi.
Kaynak: Editör: Gözde Aykan
Etiketler: Demir,, '', Demokrasilerde, çözüm, sandıktan, geçmektedir, '', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı