Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 11:32 Bu haber 89 kez okundu
 
CUMHURİYET PARKI AĞAÇ DİKME TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
POLATLI Haberi
CUMHURİYET PARKI AĞAÇ DİKME TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Polatlı Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında alınan kararla ilçemiz Şentepe mahallesinde oluşturulan 29 Ekim Cumhuriyet Parkına ilk fidanlar dikildi.

Parka ilk fidanları; İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile CHP, AK Parti, MHP, İYİ Partili Meclis Üyeleri, kurum amirleri ve siyasi parti ilçe başkanları hep birlikte dikti

Fidanların dikilmesinin ardından açıklamada bulunan Başkan Yıldızkaya; “Belediye Meclisimizde arkadaşlarımızın vermiş olduğu önergeyle bir parkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Parkı olması ve ağaçlandırılması kararı alınmıştı. Biz de yeni gelişmekte olan bölgemizdeki yaptığımız bu büyük parka 29 Ekim Cumhuriyet Parkı adını verdik. Bugün de Milliyetçi Hareket Partili, AK Partili, Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyelerimizle, İlçe Başkanlarımızla, Sayın Kaymakamımızla ve bürokrasiyle ağaçlarımızı diktik. Tabii ki daha yeşil bir Polatlı için çalışmalarımız devam edecek. Zaten benim seçim sathı mahallinde vermiş olduğum sözler vardı. İnşallah 5 yılda 500 bin ağacı barındıran kent ormanı planlamamız var, çalışmamız var. Nasip olursa 11 Kasım günü de bütün ülke çapında olduğu gibi Polatlı’da da bir ağaçlandırma çalışması yapacağız. İnşallah bu parkımızı da önümüzdeki ilkbahara tamamlamış bir şekilde halkımızın, civarda oturan hemşerilerimizin, çocuklarımızın hizmetine açmış olacağız.

Tarım ve Orman Bakanlığı projesi ile Türkiye genelinde 11 Kasım’da 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Bu kapsamda Polatlı Belediyesince 200 bin fidan siparişi verildiğini duyuran Yıldızkaya; “11 Kasım günü için şehrimizin muhtelif noktalarında dikilecek olan 200 bin ağacın siparişi verdik. İnşallah bunların hemen hemen çoğunu dikmeği planlıyoruz. Başka bölgelerde de ağaçlandırmamız var. Şehitlik bölgesinde, Mehmet Akif bölgesinde, Fatihte yani her alanda ağaç dikmek istiyoruz. Tabii ki burada önemli olan şu; ağaç dikmek önemli fakat bakmak ve korumak çok daha önemli. Biz mümkün olduğunca parklarımızdaki ağaçlarımızın sulanması bakımları için personel gönderiyoruz. Ama personellerimizle bütün ağaçlara yetişme şansımız yok. Onun için vatandaşlarımızın da bu ağaçlara gözü gibi bakacaklarından eminim. Daha yeşil bir Polatlı için çalışmalara devam edeceğiz.”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURİYET, PARKI, AĞAÇ, DİKME, TÖRENİ, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı