Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 10:18 Bu haber 445 kez okundu
 
BÜYÜKŞEHİR'DE ÖNCELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM
- Haberi
BÜYÜKŞEHİR'DE ÖNCELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “şeffaf yönetim” anlayışıyla başlattığı canlı yayın uygulaması devam ederken, Büyükşehir Belediyesi ihalelerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için hizmet içi eğitim programlarına hız verdi.

         İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kamu İhale Kanunu” konulu eğitimle, ihalelerden sorumlu tüm personele detaylı bilgiler verildi.

EĞİTİMLERE PERSONEL YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

         Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği ve Türkiye Belediyeler Birliği uzmanları tarafından verilen “Kamu İhale Kanunu” konulu eğitime, tüm daire başkanlıklarında çalışan müdürler, şefler ve ihaleden sorumlu yaklaşık 200 personel katıldı.

        Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerini çeşitlendirerek artırırken, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı iş birliği ile “Çocuk ve Ergenlerde Psiko-sosyal Destek Uygulamaları” eğitimi de düzenlendi.

        Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan psikolog, psikolojik danışman, çocuk gelişimi uzmanı, eğitmen, sosyolog ve sosyal hizmet uzmanları katıldığı eğitimde; çocuk ve ergenlerde görülen otizm, dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, zihinsel yetersizlik ve yeme bozuklukları konuları ele alındı.

       Eğitim programına katılarak, çocuk ve ergenlerin gelişimlerinin önemine vurgu yapan Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Necip Özkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak personelimizin mesleki kapasitelerini artırmak amacıyla bu eğitimleri düzenliyoruz. Personelin kendilerini geliştirmeleri, güncel bilgileri yakalamaları ve bunları uygulamaları konusunda kapsamlı eğitim veriliyor. Bu eğitimi ilk kez düzenliyoruz ve bundan sonra da eğitimlerimiz periyodik aralıklarla devam edecek” dedi.

        Personelin yoğun katılım gösterdiği eğitim sonunda Uzman. Dr. Hakan Öğütlü’ye teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR'DE, ÖNCELİK, HİZMET, İÇİ, EĞİTİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı