Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 16:49 Bu haber 2037 kez okundu
 
Bem-Bir-Sen'den Polatlı Basınına İftar Yemeği
Bem-Bir-Sen Ankara'nın Polatlı ilçesinde basın mensupları ile iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Ankara 2 nolu Şube Başkanı Mehmet Demir ev sahipliği yaptı. Yerel basından Meydan Haber Gazetesi, Duatepe Gazetesi, Polatlı Postası, İstiklal Gazetesi, Radyo Hür ve Radyo Kent temsilcileri katıldı.
- Haberi
Bem-Bir-Sen'den Polatlı Basınına İftar Yemeği

Yemek sonrası Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, ''Anadolu'da, taşrada gazetecilik yapmak başlı başına bir maharet ister, fedakarlık ister. Gazetenin kağıt parasını bulamazsın sağa sola gidersin yerli basın noktasında gayret sarf edersin destek çıkan kime olmaz. Maalesef gerçekten basın emekçilerinin ülkede en büyük olmazsa olmazı inanmak ve inandığının yolunda fedakarlık yaparak sürdürülebilir bir gazeteciliktir. Bu mübarek günde sizleri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Çünkü basın milletin nabzıdır, gözüdür, kulağıdır ve milletin öngörüsünü oluşturan temel unsurlardan bir tanesidir.'' dedi.
Bir şube başkan yardımcılarının görev değişikliği yapılarak hayvan barınağında görevlendirildiğinibelirten Sevinç, '' Biz sendikalar olarak Türkiye’de sivil hayatın, demokrasinin, insan haklarının vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi de örgütlenme görüyoruz. Maalesef ülkemizde hala örgütlemeye inanan insanların da inandıklarını görmedim. Bir basının ötesinde bir sendikacı olarak, son dönemde, biliyorsunuz yerel yönetimler bazı yerlerde el değiştirdi. Bu el değişikliklerinden örgütlü olduğumuz bir kısım belediyelerde işin 1. Günü sanki siyasetin, kendisiymiş biz partilermişiz gibi bizim çalışanlarımızın hepsini baskıyla istifa ettirdiler. Özellikle il başkanlarımızı, şube başkanlarımızı 2. Gün tabiri yerinde ise köpek barınaklarına gönderdiler. En yakınımızda komşumuz Eskişehir’e bir şube başkan yardımcımızı hayvan barınağına gönderdiler. Bilecik,Bozüyük'te de aynı akıbeti yaşadılar.  '' dedi.
 
Sendika olarak yerel basının ayakta durması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Sevinç, ‘’Bu ülkede bir şeyde yanlış yapıyoruz. Ötekisi olmayan bir ülke insanı kurgulamak lazım. Bizi birbirimizin ortak değerlerimizi, hep bir arada yaşamayı ve hayat mücadelesini sürdürmemiz gereklidir. Bu bağlamda bu akşam tabiri caizse huzurunuzu bozmadan biz şunu sesleniyoruz medyamıza: Siz milletin eli kolu gözüsünüz, biz sendikacılar adına gerçekten bu ülkede insan hak ve hürriyetlerini korunması, demokrasi insan hakları diyenlere demokratik bir adım bile önlerine geçtiğinde demokrasi değil, faşizm uygulayarak insanlara baskı yaptıklarını Ramazanın başlangıcından önce gördük. 
Sendika olarak biz yerel basının ayakta durması için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız, biz birlikte güçlüyüz. ‘’ diyerek konuşmasına son verdi.
 
POGADER Derneği Başkanı Emre Efe iftar programı sonrası sendika ve sendika temsilcilerine teşekkürlerini iletti.
Kaynak: Editör: Gözde Aykan
Etiketler: Bem-Bir-Sen'den, Polatlı, Basınına, İftar, Yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı