Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 11:20 Bu haber 483 kez okundu
 
BAŞKENT ŞEFFAF YÖNETİME BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ilk olarak ANFA Genel Müdürlüğü hizmet alımı ile sosyal medya hesaplarından başlattığı canlı yayın uygulaması diğer şirketler tarafından da uygulanmaya başladı.
- Haberi
BAŞKENT ŞEFFAF YÖNETİME BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

BELPLAS KAMERA ÖNÜNDE

Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden Belplas Ankara Termoplastik ve Bakım Onarım Hizmetleri Anonim Şirketi, “Vektörle Mücadele Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere Biyosidal Ürün Alımı İşi” teklifleri canlı yayınlandı.

         Kameralar önünde ve herkese açık olarak yapılan ürün alım işi tekliflerine firmalar yoğun ilgi gösterdi.

ŞEFFAF YÖNETİM UYGULAMASINDAN MEMNUN

         Yeşil Alanlar, Parklar, Mezarlıklar, Piknik Alanları, Barajlar, Göller ve Rekreasyon Alanları “Vektörle Mücadele Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere Biyosidal Ürün Alımı İşi” için kapalı zarf usulü ile teklifler alınırken, firmalar şeffaf yönetim uygulamasından memnun olduklarını şu sözlerle dile getirdiler:

-Mevlüt Kaplan: “İlk defa böyle açık ve şeffaf bir ihaleye katılıyoruz. Bu ihalenin diğer kurumlara da örnek olmasını da diliyorum. Katılımcılar ve kurum açısından çok önemli.”

-Rıza Kaya: “İhalenin herkese açık olması ve canlı yayınlanması aslında bundan sonraki ihaleler için de bir örnek. Rekabetçi firmaların bu rekabeti görmeleri aslında hoşumuza gidiyor.”

-Fatih Enes Demirbaş: “Uzunca bir süredir bu sektörde faaliyet gösteriyorum. Daha önce bu tarz uygulamalar yapılmadı. İhalenin canlı yayınlanması, video kaydının alınması önemli bir adım. Şeffaflık, rekabete açıklık ortamının sağlanmasından dolayı teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: Editör: Gözde Aykan
Etiketler: BAŞKENT, ŞEFFAF, YÖNETİME, BİR, YENİSİNİ, DAHA, EKLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı