Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 17:39 Bu haber 253 kez okundu
 
BAŞKENT DAHA YEŞİL OLACAK
Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelere yol, asfalt ve çevre düzenlemesi gibi konularda destek olmayı sürdürüyor.
- Haberi
BAŞKENT DAHA YEŞİL OLACAK

Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyelerden gelen talepleri geri çevirmeyerek, ihtiyaçlara yönelik planlama çalışmaları yapıyor. Son olarak Çankaya Belediyesi’nin “Sakarya Yaya Bölgesi Yenileme Projesi” için iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, cadde üzerinde ve bağlı sokaklarda hasır çelikli beton, granit plak taş kaplama ve ağaçlandırma çalışmalarını gerçekleştiriyor.

GRANİT KALDIRIMDAN PEYZAJ ÇALIŞMASINA

         Çankaya Belediyesi ile işbirliği içinde yürütülen yaya bölgesi yenileme ve çevre düzenlemesi çalışmaları hızlandırılırken, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri 7/24 çalışma yürütüyor.

         Asfalt çalışmaları Çankaya Belediyesi’nce yapılan Kızılay’ın yaya bölgeleri arasında önemli bir yere sahip olan Sakarya Caddesi’nde, yaklaşık 3 bin metrekarelik hasır çelikli beton ve granit plak taş kaplama işini Büyükşehir Belediyesi gerçekleştiriyor.

         Caddeye dikilecek ağaçları temin ederek, çevre düzenlemesi konusunda da Çankaya Belediyesi’ne destek olan Büyükşehir Belediyesi; Selanik Caddesi, Tuna Caddesi, Karanfil Sokak, Konur Sokak ve bölgedeki diğer sokaklarda da kaldırım yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.            Kent genelinde yeşil alan sayısını artırma çalışmalarına hız kesmeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, trafiğe kapalı yaya bölgesi Sakarya Caddesi’nde gerçekleştirilen yenileme çalışmaları kapsamında da ağaçlandırma yaparak, daha yeşil ve nefes alan bir Ankara hedefine ulaşmak için yoğun mesai harcıyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKENT, DAHA, YEŞİL, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı