Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 11:47 Bu haber 1352 kez okundu
 
BAŞKAN YAVAŞ’IN TALİMATIYLA 80 KİLOMETRELİK HATTIN ARIZALI BÖLÜMLERİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Polatlı ilçesine su sağlayan ana isale hattı üzerinde 4 farklı noktada meydana gelen arıza, ASKİ ekiplerinin 7/24 özverili çalışması sonucu onarıldı.
POLATLI Haberi
BAŞKAN YAVAŞ’IN TALİMATIYLA 80 KİLOMETRELİK HATTIN ARIZALI BÖLÜMLERİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPILACAK

         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, arızanın yaşandığı noktada incelemelerde bulunurken, kısa sürede tamamlanan onarım çalışmalarının ardından ilçeye su verilmeye başlandı.

 

8,5 SAAT CANLI YAYIN

         Sık sık arızalanan ve Yüzükbaşı Mevkiinden Polatlı’ya su taşıyan ana isale hattının onarım çalışmaları Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden 8,5 saat boyunca canlı olarak yayınlandı.

          Arızanın bir an önce giderilmesi için ekiplerin büyük bir bölümü bölgeye sevk edilirken, ASKİ’nin tüm teknik imkanları da seferber edildi.

          Yaşanan arıza nedeniyle Polatlı’ya su verilemezken, ilçe halkının su kesintisinden en az etkilenmesi için 50 su tankeri ile Temelli Su Deposu’ndan su sevkiyatı yapıldı.

 

İLÇEYE SU VERİLMEYE BAŞLANDI

          ASKİ ekiplerinin iş makinalarıyla gece gündüz çalışarak onardığı ana isale hattında borulardan tahliye edilen su 15 saat sonra yeniden verildi.

          Onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Polatlı’da musluklardan su akmaya başladı.

 

İSALE HATTI BORULARI YENİLENECEK

          Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla yıpranan 80 kilometrelik hattın büyük bir bölümünde borular yenilenecek.

           Hattın arıza veren noktaları tek tek tespit edilirken, proje hazırlıkları da başlatıldı.

Kaynak: Editör: Bedri Sinan Taşpınar
Etiketler: BAŞKAN, YAVAŞ’IN, TALİMATIYLA, 80, KİLOMETRELİK, HATTIN, ARIZALI, BÖLÜMLERİNDE, YENİLEME, ÇALIŞMALARI, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı