Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 11:56 Bu haber 127 kez okundu
 
AK POLATLI KIZILAY HAFTASI KUTLAMA MESAJI
POLATLI Haberi
AK POLATLI KIZILAY HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası'nı kutlamaktayız.  Ülkemizde 1868 yılında Yaralı Askerlere Yardım Derneği kuruldu. Dernek bir süre sonra Hilal-i Ahmer adını aldı. Cumhuriyet döneminde derneğin adı Türkiye Kızılay Derneği oldu. Yüksek insanî değerlere sahip kültürümüzde Türk Kızılay’ı; milletimizden aldığı güç ve destekle gerek ülkemizde gerekse dünyada yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve işbirliğini destekleyen tavrıyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır.
Türk Kızılay’ının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri yerine getirebilmesi için kan bağışı ile aynî ve nakdî yardımlarda bulunarak kurumun güçlü kılınması gerekmektedir. Milletimizin ve yardımsever halkımızın bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Kızılay’a her türlü yardımlarını ve işbirliğini devam ettireceğine yürekten inanıyorum.
Bu duygularla, insanlık adına bu ulvi görevi üstlenen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Kızılayı’nın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın ‘Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.
Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, POLATLI, KIZILAY, HAFTASI, KUTLAMA, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı