Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 21:41 Bu haber 287 kez okundu
 
2020 HASAT DÖNEMİ İLK BUĞDAY YENİ KÖSELER’DEN GELDİ!
2020 yılının ilk buğday hasadı Yeni köseler Mahallesi Üreticilerden Yakup Yılmaz tarafından hasat edilen Buğday, satışı İlk 100 kilosu sembolik olarak 52 liradan Geriye kalan ise 1650 TL’den satıldı.
POLATLI Haberi
2020 HASAT DÖNEMİ İLK BUĞDAY YENİ KÖSELER’DEN GELDİ!

2020 yılının ilk buğday hasadı Yeni köseler Mahallesi Üreticilerden Yakup Yılmaz tarafından hasat edilen Buğday, satışı İlk 100 kilosu sembolik olarak 52 liradan Geriye kalan ise 1650 TL’den satıldı. Polatlı Ticaret Borsası satış salonunda yapılan resmi satış, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Yahya Toplu’nun katılımıyla gerçekleşti.
2020 YILI MASKE VE KORONA VİRÜS İLE BERABER HASAT AÇIYORUZ
Polatlı Ticaret Borsası satış salonunda yapılan resmi satış, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Yahya Toplu’nun katılımıyla gerçekleşti.  İlk Buğday hasadını 20 Bin ile açılan satış 52 bin TL’ye satıldığını aktaran Polatlı Ticaret Başkanı Yahya Toplu şu açıklamalarda bulundu. Toplu, “2020 yılı maske ve korona virüs ile beraber hasat açıyoruz. Allah hayırlara vesile eder inşallah. Kurallara ülkemiz uyarda bu belayı biran önce başımızdan atarız.  Bu sene ki temennimiz hep bu sağlık öncelikli oldu. Her zamanda önceliğimiz sağlık olması lazım ama bazen parasal işleri daha çok düşünüyoruz. Ama bu yıl sağlığı daha çok düşünür hale geldik. Kurallara uyuyoruz sosyal mesafe dışında borsamızda her türlü tedbiri aldık ve alıyoruz. Üreticilerimizi 10’ar 10’ar alıyoruz her seans arasında dezenfekte yapıyoruz” dedi.
TOPLU: ÜRETİCİLERİMİZİN ALIN TERİ İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ 
 Toplu, “Maske kurallarına uyuyoruz ve inşallah bu sezonu, sağlık içerisinde hiçbir üyemize hiçbir üreticimize virüs bulaşmadan atlatırız. Kurallara uyarsak atlatırız diye düşünüyorum. Hayırlı olsun Hasadımızın öncelikle üreticilerimize siz değerli tüccarlarımıza, üreticilerimiz için bol bereketli bir yıl olmasını diliyorum siz değerli tüccarlar içinde bol kazançlı bir yıl olmasını hasat sezonu olmasını temenni ediyorum ve inşallah Ülkemizde sadece hasat değil tüm ekonomik göstergeler düzelir siz değerli tüccarlarımızda üreticilerimizin alın terini daha  iyi değerlendirirsiniz” dedi.
 BORSAMIZDA YÜZDE 10’NUN ÜSTÜNDE HUBUBATI DEĞERLENİYOR
Toplu, “ Zaten ülke genelinde de Polatlı Borsasının tüccarları siz değerli üreticilerimiz bunun değerini çok iyi bilmeleri lazım her zaman Türkiye geneli yüzde 10’nun üstünde hububatı değerleniyor. Türkiye’de Polatlı üreticisi kadar şanslı bir üretici yoktur. Böyle nezih bir ortamda oturacak ürününü talebin en yoğun olduğu yerde rekabetin yoğun olduğu en yüksek fiyata satarak parasını da günlük peşin alarak Borsanın kefaleti altında yapılan Türkiye’de başka yer yok. Sizin için en büyük avantajdır hayırlı olsun diyorum” dedi.
ÜRETİCİMİZİN BUĞDAY ÜRÜNÜ 52 LİRADAN SATILDI
Toplu, “ Bugün Yeni köseler köyünde ilk hasadı yapıp getiren üreticimiz Yakup Yılmaz. hektolitre 77.00- Protein 15,30- rutubet 13,90 Kırık tane 0.80- Süne 1,00 bu güzel bir haber. İlk buğday Kıraçta 400 kilo verim elde etmiş.  Umarım Polatlı genelinde devam eder. Hayırlı olsun. 100 kilosunu sembolik öbürünü de 2 ton civarında diğer düşük vasıflı ürünler 1.650 Lira civarında 100 kiloyu satışa açtım ve Üreticimizin Buğday ürünü 52 liradan satıldı” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2020, HASAT, DÖNEMİ, İLK, BUĞDAY, YENİ, KÖSELER’DEN, GELDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı